ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اسلاشینگ مخزن مستطیلی روزمینی تحت زلزله نورتریج

Year: 1397
COI: NCIE01_112
Language: PersianView: 282
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پویا عبدالله زاده بدلبو - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران مدیریت منابع آب، گروه مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه، ارومیه، ایران
علیرضا پرویشی - استادیار گروه مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه، ارومیه، ایران.

Abstract:

یکی از شرایط بحرانی که تهدید کننده پایداری مخازن می باشد، زلزله است. زلزله باتوجه به ماهیت تحریکی سازه باعث ایجاد نیروهای متعددی در سازه می شود. بسیاری از این نیروهای ایجاد شده در سازه مخزن بدون وجود مایع درونی با توجه به نوع مواد سازنده آن قابل تعیین و تشخیص بوده و در بسیاری از آیین نامه ها نحوه تعیین آن ذکر شده است. اما می دانیم که مایع به دلیل ماهیت لزجی و روانی آن دارای پاسخ یکسان به هر تحریک را نداشته و با کوچکترین تغییر در نوع و جهت اعمال تحریک گاهی نتایج کاملا متفاوت از خود بروز می دهد. این امر لزوم بررسی این نتایج و اثرات آن بر روی سازه مخزن را برای کنترل و مقاوم سازی آن در برابر زلزله و یا هر تحریک مخرب دیگر نمایان می سازد. در این تحقیق به بررسی رفتار مخازن آب در برابر بارهای لرزه ای پرداخته شد. جهت انجام تحلیل های عددی و مدل سازی رفتار دقیق مخازن به هنگام تحریک زلزله، جداره و سیال درون آن توسط نرم افزار ANSYS12 که دارای قابلیتهای محاسباتی مناسبی می باشد، مدل سازی گردید. با دقت بر روی نمودار اسلاشینگ سیال بر روی نقاط رصد ملاحظه شد ماکزیمم ارتفاع موج تشکیل شده در مخزن برابر با 50، 0 متر و در زمان 1 / 9، 26 ثانیه اتفاق افتاده است.

Keywords:

اسلاشینگ، بار دینامیکی، زلزله نورتریج، مخزن رو زمینی، Ansys

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCIE01_112. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/832469/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عبدالله زاده بدلبو، پویا و پرویشی، علیرضا،1397،بررسی اسلاشینگ مخزن مستطیلی روزمینی تحت زلزله نورتریج،First National Conference on Infrastructure Engineering،Urmia،،،https://civilica.com/doc/832469

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,283
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support