ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بازنمود هویت زنانه در مجموعه داستان حتی وقتی می خندیم فریبا وفی با رویکرد تحلیل انتقادی گفتمان فرکلاف

Year: 1394
COI: JR_JPLL-23-79_009
Language: PersianView: 188
This Paper With 27 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 27 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کلثوم قربانی جویباری - استادیار دانشگاه بیرجند

Abstract:

این مقاله کوشیده است تابع رویکرد تحلیل انتقادی گفتمان نورمن فرکلاف به بررسی مجموعه داستان های کوتاه فریبا و فی با عنوان حتی وقتی می خندیم بپردازد در رویکرد فرکلاف یک متن در سه سطح مختلف بررسی می شود این سه سطح عبارتند از 1.سطح توصیف که مبتنی بر تحلیل صوری دستوری واژگان ضمایر وجه افعال و قیود است 2. سطح تفسیر که متن را بر اساس بافت موقعیت و عوامل بینامتنی تحلیل می کند 3.سطح تبیین که به توضیح چرایی تولید متن و بررسی گفتمان غالب و ایدیولوژی و قدرت حاکم بر متن می پردازد نگارنده پس از تحلیل متن داستان ها در هر سه سطح به نکات زیر دست سافت :1-توصیف ها و به کارگیری واژگان زن و شوهر و بسامد بالای وجه اخباری در افعال و قیود نشان دهنده پایبندی نویسنده به حقیقت گزاره های داستان است 2.کاربرد فراوان ضمیر ما مبین هم ذات پنداری نویسنده با همه زنان است 3.در سطح تفسیر این مجموعه تحت تاثیر دیدگاه های فمینیستی نویسندگانی چون ویرجینیا وولف و سیمون دوبووار به وضعیت موجود زندگی زنان معترض است 4.در سطح تبیین روشن می شود که دنیای زنانه داستان ها به طرز معناداری وابسته به مردان و قدرت پدر سالار است زنان داستان های کوتاه فریبا وفی گرچه در دنیای امروز زندگی می کنند و از نظر ظاهری از قید و بندهای جامعه سنتی رها شده اند در واقع از نظر روحی و اجتماعی تحت سلطه مردان و سنت های مردسالارند به طوری که هویتشان در گرو حضور یک مرد مانند شوهر برادر و نظیر آن است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JPLL-23-79_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/833503/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قربانی جویباری، کلثوم،1394،بازنمود هویت زنانه در مجموعه داستان حتی وقتی می خندیم فریبا وفی با رویکرد تحلیل انتقادی گفتمان فرکلاف،https://civilica.com/doc/833503

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 8,085
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support