ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ابعاد و مولفه های مدل کسب و کار شرکت های ریلی باری ایران و تعیین نحوه تعامل ابعاد با روش مدلسازی تفسیری ساختاری

Year: 1397
COI: JR_TRJ-15-1_012
Language: PersianView: 175
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

همت ویسی - گروه مدیریت تکنولوژی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات، تهران، ایران
سید حبیب اله طباطباییان - گروه مدیریت صنعتی، دانشگاه علامه طباطبایی، تهران، ایران
پریوش جعفری - گروه مدیریت آموزشی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات، تهران، ایران

Abstract:

شرکت ها در فضای رقابتی محیط امروز، دایما نیازمند ارایه پیشنهادهای جدید برای مشتریان می باشند و لذا یا باید مدل کسب و کار خود را به طور دایم تغییر دهند؛ و یا باید بپذیرند که اندک اندک سهم بازار خود را به رقبای دیگر واگذار نمایند. در این خصوص شرکت های ریلی باری نیز از این موضوع مستثنی نبوده و لازم است تا مدل کسب و کار خود را با روش های نوین ارتقاء دهند. از آنجا که سند چشم انداز کشور، تحقق جابجایی بار تا 91 میلیون را در افق 1404 برای بخش باری ترسیم کرده است. لذا برای دستیابی به این مهم لازم است که مدل کسب و کار دایما مورد بازنگری قرار گیرد. برای این کار، لازم است تا ابعاد و مولفه های مدل کسب و کار کاملا شناسایی گردند که به این مهم در این مقاله پرداخته شده است. هدف این مقاله استخراج ابعاد و مولفه های مدل کسب و کار شرکتهای ریلی بازی و تعیین نحوه تعامل بین ابعاد است. به این منظور، پس از بررسی ادبیات، 9 مصاحبه عمومی و 7 مصاحبه خاص با خبرگان ریلی صورت گرفت. سپس باروش تحلیل محتوی، کدگذاری باز و محوری صورت گرفت و 122 مولفه برای مدل کسب و کار بخش ریلی باری استخراج گردید. به جای انجام کدگذاری گزینشی، با بررسی ادبیات، ابعاد مختلف کسب و کار استخراج و با در نظر گرفتن مولفه های بدست آمده در تحقیق، 10 بعد جهت پوشش دادن کلیه مولفه ها انتخاب گردید. با توجه به بالا بودن تعداد مولفه ها، دو مرحله دلفی توسط 7 نفر متخصص داخلی و خارجی انجام و با نظر خبرگان، مولفه های نهایی حاصل گردید. CVI و CVR پرسشنامه با استفاده از 8 نفر خبره دیگر محاسبه شده وو مولفه ها باز هم تقلیل یافت. سپس با استفاده از نظر 6 نفر دیگر از متخصصین حوزه ریلی باری و با استفاده از روش مدلسازی تفسیری ساختاری، مدل تعاملی بین ابعاد مختلف مدل به دست آمد.

Keywords:

ابعاد مدل , شرکت های باری , مدلسازی تفسیری ساختاری , مدل کسب و کار , مولفه های مدل کسب و کار

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_TRJ-15-1_012. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/834597/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ویسی، همت و طباطباییان، سید حبیب اله و جعفری، پریوش،1397،ابعاد و مولفه های مدل کسب و کار شرکت های ریلی باری ایران و تعیین نحوه تعامل ابعاد با روش مدلسازی تفسیری ساختاری،https://civilica.com/doc/834597

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 33,917
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support