ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اندیشه های آرمان شهر و پادآرمان شهر از دیدگاه صاحبنظران شعر معاصر ایران (سهراب سپهری و فریدون مشیری)

Year: 1397
COI: JR_BAGH-15-63_006
Language: PersianView: 303
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مسعود حق لسان - استادیاردانشگاه آزاد اسلامی، واحد ایلخچی، گروه معماری، ایلخچی، ایران
زهره عباس زاده - پژوهشگر دکتری، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد جلفا، گروه معماری، جلفا، ایران
محمدحسین اسلام پور - پژوهشگر دکتری، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد جلفا، گروه معماری، جلفا، ایران

Abstract:

آرما نشهر، نمادی از یک واقعیت آرمانی و بدون کاستی است. همچنین می تواند نمایانگر حقیقتیدست نیافتنی باشد. آنچه فریدون مشیری به عنوان آرمان شهر به دنبال آن است شامل مدینه ای با ویژگی هایی از قبیل توجه به ابعاد انسانی، عدالت اجتماعی، مهرورزی و عشق میان همه ی انسان هاست و همچنین از عناصرآرمانی اشعار سپهری می توان به دیدگاه او با رویکردی عرفانی و عاشقانه اشاره داشت.سهراب سپهری در مجموعه اشعار خود در هشت کتاب برای تفسیر آرمان شهر و راه های رسیدن به آناز عناصر و مصالح معماری چون خانه، درگاه، اتاق، مسجد و... و مصالحی چون سنگ، گل، خشت و... استفادهکرده است.پژوهش احضر، تلاشی است برای بررسی دو وهفمم آرمان شهر و اپدآرمان شهر در شعر سهراب سپهریو فریدون مشیری، و نیز یافتن عناصر آرمانی و پادآرمانی در آثار فریدون مشیری و سهراب سپهریشاعران نامدار رصاعم.در این پژوهش سعی شده تا هشت کتاب سهراب و کتاب های فریدون مشیری را مورد تحلیل و بررسیقرار دهد و دیدگاه شعر معاصر و مولفه های آن رابه تفسیر کشیده و میزان اثرپذیری از اجتماع و اثربخشیآن را دریابد. و تصویری روشن و شفاف از آرمان خواهی این شاعران ارایه گردد. این پژوهش ابتدا بهبررسی پیشینه تحقیق و سپس تعریف آرمان شهر پرداخته است و آرمان شهر را از دیدگاه دو شاعر بزرگمعاصر ایران و همچنین عناصر آرمانی وپادآرمانی را در اشعار بررسی نموده است.روش پژوهشی که در این مقاله به کار رفته به صورت کتابخانه ای و تحلیل محتوایی اشعار بر مبنایمطالعات کتابخانه ای پرداخته شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_BAGH-15-63_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/835054/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حق لسان، مسعود و عباس زاده، زهره و اسلام پور، محمدحسین،1397،اندیشه های آرمان شهر و پادآرمان شهر از دیدگاه صاحبنظران شعر معاصر ایران (سهراب سپهری و فریدون مشیری)،https://civilica.com/doc/835054

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 376
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support