ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدل های تحسین زیبایی برگرفته از مراتب حمد در قرآن

Year: 1397
COI: JR_BAGH-15-66_003
Language: PersianView: 239
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرهنگ مظفر - دانشکده معماری و شهرسازی، دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران
احمدرضا اخوت - دانشکده علوم پایه، دانشگاه تهران
عاطفه پورصالحی - پژوهشگر دکتری پژوهش هنر، دانشگاه هنر اصفهان

Abstract:

بیان مسیله : تحسی نکردن زیبایی، واکنشی است طبیعی که در مواجهه با زیبایی بروز می کند. ابراز اینواکنش نیز دارای اثراتی است بر سایر افراد، به گونه ای که توجه دیگران را به سمت زیبایی معطوف می کند.لذا به نظر می رسد ضرورت مطالعه در باب تحسی نکردن زیبایی در فضای هنر و توجه به زیبایی حقیقیدر فضای معرفتی و قرآنی، به عنوان بحثی میان رشته ای قابل توجه باشد. در واقع این مقاله، تلاش کوچکیاست برای کاربردی کردن مباحث معرفتی به شکل فرآیندی که ضرورت نگارش این مقاله بوده است.هدف : در واقع این مقاله، تلاش کوچکی است در مسیر کاربرد یکردن معارف و مبانی اعتقادی در فضایهنری و تبدیل مفاهیم به مدل های قابل اجرا در این عرصه که با بهره گیری از کلام قرآن انجام شده است.روش تحقیق : نتایج حاصله با روش استدلال قیاسی تام در کلام قرآن مجید (جامعه آماری محدود) بهدست آمده است. به اینگونه که حمدهای قرآن احصا شده و بر اساس مرتبه ای از حسن که تحسین شده،دسته بندی و نهایتا با تحلیل و جمع بندی جدول، دستاورد مطالعه به دست آمده است.نتیجه گیری : دستیابی به پنج گروه کلی به عنوان پنج مدل تحسی نکردن مراتب زیبایی از قرآن و بیانروش های القایی قابل استفاده برای هنرمند جهت اثرگذاری بر مخاطب و به تحسین واداشتن او در مواجههبا زیبایی متجلی شده در اثر هنری دستاوردهای این مقاله است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_BAGH-15-66_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/835069/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مظفر، فرهنگ و اخوت، احمدرضا و پورصالحی، عاطفه،1397،مدل های تحسین زیبایی برگرفته از مراتب حمد در قرآن،https://civilica.com/doc/835069

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,327
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support