ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه میانگین تاثیر انگیزه های مالی بر روی تفکیک از مبدا و تفکیک از پسماند در کشورهای مختلف

Year: 1397
COI: JR_EMSD-1-2_001
Language: PersianView: 112
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

ساسان اسمعیلی - کارشناس رشته ی محیط زیست، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، دانشکده منابع طبیعی، تهران، ایران
حسین واعظ زاده - استادیار، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، دانشکده منابع طبیعی، تهران، ایران

Abstract:

هدف از این پژوهش مقایسه انگیزه های مالی جریمه و کسب درآمد و میزان تاثیر آنها بر تفکیک از مبدا و تفکیک از پسماند می باشد. در این تحقیق از بین عوامل ذکر شده در این تحقیق شاخص میزان بازیابی و استفاده مجدد و انگیزه شهروندان بر اساس بینش و نگرش های عامه بررسی شده است. تفکیک پسماند در کشورهای سوییس، آمریکا، دانکارک، آلمان، یونان، ایتالیا، سنگال و شهریار جهت مقایسه انتخاب شده اند. آزمون آماری استفاده شده نمونه های غیر واسته تی تست (Independent Sample T-Test) است. آزمون نرمالیته (Kolmogorov-Smirnov Z) نشان داده است که داده ها با 95% اطمینان نرمال بوده است. شاخص های نوع انگیزه، تفکیک از مبدا و تفکیک از پسماند با کدهای 1 و 2 مشخص شده است. 1- دارد و 2- ندار. انگیزه ها نیز 1- انگیزه مالی- جریمه و 2- انگیزه مالی- کسب درآمد است. آزمون آماری T-Test شاخص های وابسته برای مقایسه تفکیک از مبدا و تفکیک از پسماند برای انگیزه های مالی جریمه و کسب درآمد اجرا شد. بین هر دو تفکیک از مبدا و تفکیک از پسماند با شاخص مستقل انگیزه های مادی تفاوت معنی داری وجود دارد. تفاوت معنی داری در میانگین تفکیک از مبدا (SD=0.000, M=1) انگیزه مالی جریمه با (SD=0/57, M=1/5) انگیزه مالی کسب درآمد وجود دارد. تفاوت معنی داری در میانگین تفکیک از پسماند (SD=0.000, M=2) انگیزه مالی جریمه با (SD=0/50, M=1/25) انگیزه مالی کسب درآمد وجود دارد. میزان اختلاف در میانگین (تفاوت از پسماند (SD=0.000, M=2) انگیزه مالی جریمه با (SD=0/50, M=1/25) انگیزه مالی کسب درآمد وجود دارد. میزان اختلاف در میانگین (تفاوت میانگین تفکیک از پسماند = 0/75، 1/54 تا 0/04- :/95%C) بسیار زیاد بود (eta squared=112/5). میزان اختلاف در میانگین (تفاوت میانگین تفکیک از مبدا =0/5-، 0/41 تا 1/41- :95%C) بسیار زیاد بود (eta squared=150). نتایج این تحقیق نشان می دهد انگیزه های مالی جریمه و کسب درآمد در تفکیک از مبدا تاثیر بیشتری داشته است نسبت به تاثیر آن بر تفکیک از پسماند بدین معنا که جریمه ها باید بیشتر در جهت تشویق به تفکیک از مبدا باشند تا اینکه نهی کننده از تفکیک از پسماند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_EMSD-1-2_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/835146/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسمعیلی، ساسان و واعظ زاده، حسین،1397،مقایسه میانگین تاثیر انگیزه های مالی بر روی تفکیک از مبدا و تفکیک از پسماند در کشورهای مختلف،https://civilica.com/doc/835146

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support