ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی مخاطرات ناشی از فعالیت های آزمایشگاهی و نحوه کنترل آن به روش (JHA (JOB HAZARD ANALYSIS

Year: 1397
COI: JR_EMSD-1-4_003
Language: PersianView: 212
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الناز ابراهیم زاده - دانشکده علوم و فنون دریایی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران شمال، تهران

Abstract:

حوادث در محیط کار باعث آسیب رساندن به پرسنل می شود که با شناسایی این خطرات می توان از بسیاری از آنها پیشگری نمود. پژوهش حاضر بصورت مقطعی با هدف شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک با استفاده از تکنیک آنالیز ایمنی شغلی آن در یکی از آزمایشگاه های کشور انجام شد. ابتدا خطرات فرآیند شناسایی شد و ارزیابی ریسک فعالیت های انجام شد و در نهایت اولویت بندی خطرات انجام گرفت و راه حل کنترلی ارایه گردید. تجزیه و تحلیل ریسک پر خطر کار در آزمایشگاه که شامل: عدم استفاده از وسایل حفاظتی مخصوصا دستکش مقاوم و غیرقابل نفوذ، ماسک، روپوش، پیش بند مخصوص و غیره برای پرسنل و دانشجویان، عدم جمع آوری پسماندهایی مانند ظروف پلاستیکی، شیشه ای و نیز جعبه های کیت ها و معرف ها که طی کارآلوده به سرم و مایعات بدن می شوند، در محفظه های جداگانه ای جهت مراحل بازیافت، عدم برقراری ارتباط برای دفع زایدات خطرناک با شهرداری، عدم درخواست بازرسانی برای بازدید و کنترل آزمایشگاه، عدم درخواست جمع آوری جداگانه زایدات جدا شده از سایر زایدات از شهرداری، عدم درخواست بررسی پساب آزمایشگاه توسط شرکت آب و فاضلاب و چگونگی دفع آن بوده است. 64% از خطرات شناسایی شده در محدوده پرخطر، 27% در محدوده خطر متوسط و 9% در محدوده کم خطر قرار دارند. از جمله اقداماتی که در مورد خطرات با ریسک متوسط می توان انجام داد شامل: برنامه ریزی در مورد کاهش حجم پسماند تولیدی، آموزش تحت یک برنامه ریزی خاص در خصوص مدیریت پسماندها و در صورت امکان استفاده از مواد شیمیایی و ضدعفونی کننده ای که خطر کمتری برای افراد و محیط زیست دارند می باشد. اقداماتی که در مورد ریسک های کم خطر حین کار می توان انجام داد شامل: برنامه ریزی برای استفاده از در مقابل وسایلی که دوباره وارد چرخه کاری در مقابل وسایل یک بار مصرف می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_EMSD-1-4_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/835162/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابراهیم زاده، الناز،1397،شناسایی مخاطرات ناشی از فعالیت های آزمایشگاهی و نحوه کنترل آن به روش (JHA (JOB HAZARD ANALYSIS،https://civilica.com/doc/835162

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,128
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support