ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

حذف ترکیبات هیدروکربن آروماتیک حلقوی با استفاده از گرانول کربن فعال

Year: 1397
COI: ICESIT01_271
Language: PersianView: 205
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ندا عیسی زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
داریوش یوسفی کبریا - دانشیار گروه مهندسی عمران محیط زیست، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
محسن قربانی - هیات علمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

Abstract:

توسعه صنتی، عدم رعایت موازین زیست محیطی و افزایش حجم پساب های صنعتی موجب افزایش میزان آلودگی منابع آبی شده است. افزایش مداوم ناخالصی های خطرناک آروماتیک در منابع آب موجب شده است تا حذف این مواد از منابع آبی از اهمیت ویژه ای برخوردارباشد. از جمله آلاینده های آروماتیک در محیط زیست می توان از ترکیبات BTEX و PAHS و فنل ها نام برد. فنل از مهمترین آلاینده های آلی خطرناک در پساب بسیاری از صنایع از جمله صنایع نفت و پتروشیمی، پالایشگاهها، صنایع نساجی و تولید زغال سنگ، صنایع دارویی و صنایع کاغذ می باشد که سمیت بالا و مشکلات زیست محیطی اش، بررسی روش حذف آن را توجیه می کند. در این مطالعه از گرانول کربن فعال به عنوان جاذب در راکتور بستر ثابت برای حذف ترکیبات هیدروکربنی آروماتیک حلقوی از محیط آبی استفاده شده است .مورفولوژی و ساختار جاذب با استفاده از میکروسکوپ الکترونی روبشی گسیل میدانی (FESEM)تعیین شده است. تاثیر زمان تماس و غلظت اولیه فنل بر راندمان حذف فرایند جذب مورد بررسی قرار گرفته و نتایج بدست آمده نشان می دهد راندمان حذف غلظت های 250، 700 و 1200 میلی گرم بر لیتر بعد از گذشت مدت زمان 6 ساعت به ترتیب برابر 98.29، 99.3 و 99.2 می باشد. همچنین روند تغییرات COD معادل فنل و میزان فنل جذب شده بر واحد جرم جاذب مورد بررسی قرار داده شد که با توجه به نتایج بدست آمده زمان مورد نیاز جهت دستیابی به تعادل برای غلظت های 250 و 700 میلی گرم بر لیتر 6 ساعت و برای غلظت 1200 میلی گرم بر لیتر 8 ساعت می باشد.

Keywords:

کربن فعال گرانولی، راکتور بستر ثابت، جذب سطحی، هیدروکربن آروماتیک حلقوی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICESIT01_271. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/836771/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عیسی زاده، ندا و یوسفی کبریا، داریوش و قربانی، محسن،1397،حذف ترکیبات هیدروکربن آروماتیک حلقوی با استفاده از گرانول کربن فعال،International Congress and Exhibition of Sciences and Innovative Technologies ،Babol،،،https://civilica.com/doc/836771

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,841
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support