ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقاوم سازی لرزه ای سدهای بتنی وزنی به وسیله کابل های پیش تنیده

Year: 1396
COI: CAEL01_037
Language: PersianView: 255
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سینا کیانی - کارشناس ارشد مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
علی رحمانی فیروزجایی - استادیار دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
محمدرضا نوروزی - دانشجوی دکتری مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود

Abstract:

در شرایطی که سدها تحت تکان های شدید زمین قرار می گیرند، نیاز به‬ تعمیرات و مقاوم سازی فوری دارند. سدهای قدیمی با آیین نامه های قدیمی طراحی شده اند لذا با مرور زمان و در نظر گرفتن مولفه ها و جزییات بیشتر برای زلزله، این آیین نامه ها نیز تغییر کرده و الزامات متفاوتی نسبت به گذشته را ملزوم می دارند، یعنی ممکن است سدی موجود است آسیبی ندیده است اما با تحلیل و طراحی دوباره با آیین نامه های جدید نقاط ضعف آن معین گردد و نسبت به بهسازی و یا مقاوم سازی آن قبل از زلزله پرداخت. از طرفی، افزایش ارتفاع سدها با توجه به نیاز بیشتر می باشد که نیاز به مقاوم سازی دارند. اغلب کارهای مقاوم سازی، دشوارتر و پیچیده تر از حتی ساخت یک سازه مجدد است و برای‬ جلوگیری از بروز خسارت جانی و مالی زیاد و قطع خدمات آبرسانی و تولید برق بهتر است تعمیرات در زمانی که مخزن پر از‬ ‫آب است انجام پذیرد. در این تحقیق روش استفاده از کابل ها یا مهارهای پیش-تنیده در بهسازی سدهای بتنی وزنی، مورد مطالعه قرار گرفته و تاثیر آن در استحکام و کاهش تنش های ایجاد شده در نواحی مختلف سد تحت زلزله های حوزه نزدیک و دور، بررسی و مقایسه شده است. با مدل سازی سد کونیا در نرم افزار آباکوس و انجام تحلیل تاریخچه زمانی غیرخطی مشاهده گردید جابجایی تاج سد و ترک های کششی به ترتیب به میزان 15/48 و 61 درصد در زلزله های حوزه نزدیک و دور کاهش یافته اند.‬‬‬

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAEL01_037. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/836850/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کیانی، سینا و رحمانی فیروزجایی، علی و نوروزی، محمدرضا،1396،مقاوم سازی لرزه ای سدهای بتنی وزنی به وسیله کابل های پیش تنیده،International congress on Civil, Architecture and Environmental sciences ،Tehran،https://civilica.com/doc/836850

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 6,030
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support