ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه و بررسی رفتار لرزهای اتصال تیرI شکل به ستون CFT توسط دو ورق میا نگذر به وسیله پیچ و جوش

Year: 1397
COI: ISSS09_014
Language: PersianView: 305
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدحسن آرامیان - کارشناسی ارشد عمران - سازه
محمدرضا جعفریان - دکترای عمران و هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام
رامین آرامیان - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران، دانشگاه انرژی ساوه

Abstract:

اتصالات مقاطع مرکب متشکل از تیر فولادی و ستون (جداره فولادی پر شده با بتن) که به اصطلاح CFT نامیده میشوند، بطور چشمگیری در چند دهه اخیر مورد توجه واقع شده است. ستونهای CFT با مقاطع مختلف به سبب دارا بودن مقاومت و سختی خمشی و پیچشی بالا، در قابهای خمشی از مطلوبیت بالایی برخوردار میباشند. ستون های مرکب CFT به دلیل بهرهمندی همزمان از خواص سودمند مصالح فولاد و بتن از قابلیت و کارآیی قابل ملاحظه ای برخوردارند. از اینرو، ارایه و معرفی نمودن یک اتصال مناسب و اجرایی برای تیرهای I شکل و تمام مقاطع ستونهای CFT موجب میشود تا استفاده و توجه به این مقاطع بیشتر شده و نیز بتوان همزمان از مزایای فولاد و بتن جهت برطرف کردن نقایص استفاده کرد. در این پژوهش که تکمیل کننده پژوهش های پیشین میباشد، سعی بر آن شده با مطالعه عددی و سپس مقایسه رفتار اتصال پیشنهادی اتصال تیر I شکل به ستون CFT بوسیله دو ورق میانگذر بصورت جوش و پیچ بپردازیم، تا بتوانیم مقایس های کامل در خصوص رفتار این دو نوع اتصال با مشخصات و مشخصات رفتاری یکسان انجام دهیم. خروجی های مدلسازی و نتایج تحلیل نشان دهندهی تحقق یافتن این مهم میباشد. در این پژوهش رفتار اتصال پیشنهادی تحت دو نوع بارگذاری (محوری و چرخه ای) برای دو اتصال مشابه با تنها تغییر در نوع اتصال تیر 3 شکل به ورقهای میانگذر(پیچ و جوش) قرار گرفت. رفتار لرزهای اتصال هر دو نمونه ابتدا مورد ارزیابی و بررسی قرارگرفته و سپس این دو نمونه اتصال با یکدیگر مقایسه شدند. بررسیهای انجام شده بر پایه مطالعات عددی و با استفاده از نرم افزار اجزای محدود ABAQUS میباشد. در هر دو نمونه، ورقه ای میانگذر ناحیه چشمه اتصال را در مقابل تغییرشکل های موضعی تقویت کرده و به دلیل ایجاد ناحیه پوستهای در محل اتصال، از تمرکز تنش در ناحیه رویه لوله فولادی در محل اتصال تیربه ستون جلوگیری میکند. نتایج این پژوهش نشان دهنده رفتار بسیار مطلوب نمونه جوش شده بوده که در حالت اتصال بوسیله پیچ این خصوصیات با اندکی کاهش روبرو شده است. خروجی های آنالیز هر دو نمونه اتصال نشان دهنده رفتار بسیار مطلوب این اتصال تحت بارگذاری چرخهای و همچنین تشکیل مفصل پلاستیک در تیر و دور از اتصال که از الزامات اساسی در طراحی لرزه ای در آیین نامه AISC است، میباشد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISSS09_014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/838109/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آرامیان، محمدحسن و جعفریان، محمدرضا و آرامیان، رامین،1397،مقایسه و بررسی رفتار لرزهای اتصال تیرI شکل به ستون CFT توسط دو ورق میا نگذر به وسیله پیچ و جوش،9th Conference of Steel and Structures،Tehran،https://civilica.com/doc/838109

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support