ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی دکترین مسیولیت حمایت در پرتو نظام حقوق بین الملل کیفری

Year: 1397
COI: LAWSDEP07_033
Language: PersianView: 144
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

مسیولیت حمایت، مفهومی جدید در حقوق بین الملل می باشد که در سال های اخیر به منظور جلوگیری از تکرار مناقشات مرگبار نقض حقوق بنیادین بشر در بوسنی، کنگو، کوزوو، رواندا، سودان اوگاندا، مطرح گردیده است. مطابق این مفهوم، حاکمیت ملی دولت ها جامعه جهانی در حمایت از نوع بشر در برابر نسل کشی، جنایات جنگی، پاکسازی نژادی جنایت علیه بشریت بطور مشترک مسیول شناخته می شوند. باوجود آنکه این مفهوم در اوایل دهه اول قرن بیست یکم مطرح شد اما به سبب نیاز روز افزونی که جامعه جهانی در رابطه با ممانعت از فجایع انسانی احساس مینمود، خیلی زود در ادبیات حقوق بین الملل به آن پرداخته شد تا آنجا که این مفهوم در قطع نامه اجلاس سران کشورها در سال 2005، مورد پذیرش رهبران جهان قرار گرفت. در چهارچوب مفهوم مسیولیت حمایت، مسیولیت اولیه حمایت از غیرنظامیان بر عهده حاکمیت می باشد در مرحله بعد، چنانچه حاکمیت مسیولیت خود را در حمایت از غیرنظامیان انجام ندهد، مسیولیت ثانویه به عهده جامعه جهانی خواهد بود. با نگاهی به جنایات مورد بحث در قالب مسیولیت حمایت، متوجه میشویم که این جنایات یا توسط دولت یا تحت حمایت دولت (با چراغ سبز دولت) انجام می گیرند. به همین خاطر است که مسیولیت حمایت بیشتر بر مسیولیت جامعه جهانی تاکید دارد. به بیان سادهتر در بحران هایی که جنایات چهارگانه رخ می دهند، حاکمیت دولت یا ناتوان از انجام مسیولیت حمایت است یا مایل به انجام مسیولیت خود نمی باشد؛ که در این صورت جامعه جهانی مسیولیت حمایت از غیرنظامیان را باید عهده دار شود

Paper COI Code

This Paper COI Code is LAWSDEP07_033. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/838692/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یاقوتی، ابراهیم و بیرانوند، فرید،1397،بررسی دکترین مسیولیت حمایت در پرتو نظام حقوق بین الملل کیفری،Seventh International Conference on Rights and Sustainable Development of Civil Society ،Shiraz،،،https://civilica.com/doc/838692

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support