Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی قوانین مالی، مالیاتی مبارزه با پولشویی پیرامون ارزهای مجازی مورد مطالعه اتحادیه اروپا ایالات متحده آمریکا

Year: 1397
COI: APMEA01_016
Language: PersianView: 911
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد فلاحی - کارشناس ارشد حسابرسی
علیرضا مومنی - استادیار دانشگاه پیام نور

Abstract:

ارزهای رمزنگاری شده با ورود بیت کوین وارد معاملات جهانی شدند. بیت کوین در سال 2016 حدود 90 درصد ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده را تشکیل میداد اما با ورود انواع دیگر ارزهای مجازی رقابت بین آنها برای تصاحب بازار اکنون فوریه 2019، بیتکوین حدود 35 درصد سهم بازار را در اختیار دارد ارزش کل بازار ارزهای مجازی حدود 005 میلیارد دلار فوریه 2019 می باشد. با توجه به اهمیت موضوع باید به نقش سهم دستگاه های اجرایی کشور در زمینه برخورد قانونی با این پدیده نوظهور رجوع کرد. برای شناخت پدیده های جدید میتوان به تجارب اجرایی حقوقی سایر کشورها رجوع کرد. در اتحادیه اروپا قوانین مالیاتی به گونه ای وضع شده که معاملات ارزهای مجازی معاف از مالیات بر ارزشافزوده است قوانین مربوط به انواع دیگر مالیات بستگی به تصمیم ضابطان کشورها دارد. در زمینه قوانین مبارزه با پولشویی نیز صرافی ارزهای دیجیتال بایستی فرایند تایید هویت کاربر KYC را اعمال نماید تراکنش های مشکوک را به قانون گذاران اعلام کند. همچنین صرافی هایی که پول رسمی را به ارز رمزنگاری شده تبدیل می کنند برعکس باید مجوز فعالیت بگیرند. در ایالات متحده آمریکا ارزهای رمزنگاری شده در دسته بندی دارایی/سرمایه قرار می گیرند، کمیته معاملات آتی کالا CFTC در سپتامبر 6103 اعلام کرد که بیت کوین به عنوان کالا همانند نفت طلا لحاظ می گردد. قوانین مالیاتی نیز اشاره به این دارد که مالیات بر سود ناشی از سرمایه اعمال می گردد. در زمینه قوانین مبارزه با پولشویی نیز مشمول تمامی الزامات خدمات پولی می گردد. در مورد چهارچوب قانونی کلی نیز قوانین مربوط به بیت کوین در ایالات مختلف متفاوت است. ایالت کاملا ارزهای رمزنگاری شده را پذیرفته اند، برخی ان را محدود کرده، برخی قانون خاصی اعمال نکرده اند. بیت کوین در حال حاضر در بازار بورس آتی خرید فروش می شود. برای دور نماندن از تغییرات اقتصادی جهان قوانین موضوعه در زمینه مالیاتی، مبارزه با پولشویی بورس اوراق بهادار کالا در اتحادیه اروپا ایالات متحده آمریکا مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به زیرساخت های قبلی کشور در زمینه قانونگذاری در موارد یاد شده لازم است تا از فرصت شکل گرفته بهره برداری های لازم را ببریم. یعنی متولیان امر شامل: بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی، شورای عالی مبارزه با پولشویی سازمان بورس اوراق بهادار باید اقدامات جدی برای ساماندهی به وضعیت معاملاتی ارزهای مجازی انجام دهند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is APMEA01_016. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/838933/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فلاحی، محمد و مومنی، علیرضا،1397،بررسی قوانین مالی، مالیاتی مبارزه با پولشویی پیرامون ارزهای مجازی مورد مطالعه اتحادیه اروپا ایالات متحده آمریکا،National Conference on New Approaches in Management, Economics and Accounting،Tehran،https://civilica.com/doc/838933

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support