ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عدالت و تربیت: اصول تحقق عدالت محوری در تربیت و روش های تحقق این اصول در مدرسه و جامعه

Year: 1397
COI: KPIP12_085
Language: PersianView: 165
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدصادق کریمی زارچی - دانشجوی فارغ التحصیل کارشناسی رشته ی آموزش الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید پاک نژاد یزد
مهدی اکرم یزدی - دانشجوی فارغ التحصیل کارشناسی رشته ی آموزش فیزیک دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید پاکنژاد یزد
صادق اشتا - دانشجوی فارغ التحصیل کارشناسی رشته ی آموزش فیزیک دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید پاکنژاد یزد
محسن هادی - دانشجوی کارشناسی رشته ی آموزش فیزیک دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید چمران تهران واحد شهید بهشتی

Abstract:

تربیت مناسب و به دنبال آن رشد مناسب افراد از پیش نیازهای پیشرفت آن جامعه است از طرفی می توان گفت آنچه سبب بهبود تربیت می گردد عدالت محوری در تربیت یا همان عدالت تربیتی است هدف ما از نگارش این مقاله این است که با بیان دیدگاه های مختلف، اصول تحقق عدالت مداری در تربیت و روش های تحقق این اصول در مدرسه و جامعه را مورد بررسی قرار دهیم. روش ما در این پژوهش روش همسوسازی است که هدف آن به دست آوردن داده های مختلف اما مکمل در مورد یک مسیله پژوهشی است تا بتوان آن مسیله را درک کرد. عدالت تربیتی عبارت است از یک فرایند که به دنبال توزیع یا باز توزیع منابع، فرصت ها و امکانات است، ریشه ها، عوامل، محدودیت ها و ناعدالتی های تربیتی را به چالش می کشد، به دنبال تقویت توانایی های افراد بوده تا بتوانند با استفاده از کشف استعدادهای خویش به خود مختاری برسند و با استفاده از جلب رضایت همه افراد از طریق توزی امکانات تربیتی، نوعی مشارکت اجتماعی داوطلبانه در بین افراد به وجود می آورد. اصول تحقق عدالت محوری در تربیت عبارتند از برابری متربیان،پاس داشتن تفاوت های فردی، شناخت، التزام علمی به عدالت ورزی در تربیت روش های تحقق این اصول نیز به ترتیب عبارت است از: زمینه سازی برای همکاری دانش آموزان با یکدیگر و تعامل های منصفانه با دانش آموزان تکلیف به قدر وسع، مشورت و در تصمیم گیری و تحمیل به نفس عدالت ورزی.

Keywords:

تربیت، عدالت تربیتی، عدالت ورزی، برابری تربیان، تحقق عدالت مداری در تربیت و..

Paper COI Code

This Paper COI Code is KPIP12_085. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/845041/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریمی زارچی، محمدصادق و اکرم یزدی، مهدی و اشتا، صادق و هادی، محسن،1397،عدالت و تربیت: اصول تحقق عدالت محوری در تربیت و روش های تحقق این اصول در مدرسه و جامعه،Twelfth National Congress of Progressive Pioneers،Tehran،،،https://civilica.com/doc/845041

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,168
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support