ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر نوع باکتری بر مشخصات نفوذپذیری خاک رمبنده اصلاح شده به روش بیولوژیکی

Year: 1397
COI: CAUM01_0343
Language: PersianView: 350
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شیما آتشگاهی - دانشجو کارشناسی ارشد مهندسی ژیوتکنیک دانشگاه گلستان،
علیرضا طبرسا - استادیار گروه مهندسی عمران دانشگاه گلستان،
علی شهریاری - استادیار مرکز تحقیقات بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی گلستان،
سیده صدیقه حسینی - استادیار مرکز تحقیقات علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی گلستان،

Abstract:

امروزه با افزایش روزافزون جمعیت و درنتیجه افزایش تقاضا برای مسکن و به تبع افزایش توسعه ی صنعت ساخت و ساز موجب شده است که مسایل ژیوتکنیکی و بهسازی ساخت گاه از اهمیت دوچندان برخوردار گردد. یکی از اهداف حایز اهمیت در زمینه مهندسی ژیوتکنیک وجود بستر مناسب و باربر برای پی سازه ها می باشد. درصورتیکه ساخت گاه یک پروژه این نیاز اساسی را ارضا نکند به اصلاح ویژگی های مهندسی خاک پرداخته می شود که به این فرآیند بهبود ویژگی های خاک تثبیت خاک گفته می شود. هرساله تعداد بی شماری فرآیند تثبیت خاک به روش های مختلف انجام می گیرد که برخی از آن ها هزینه های مالی و زیست محیطی را بدنبال دارد. این مقاله به ارزیابی یک روش نوین اصلاح خاک با ادغام علومی شامل عمران، میکروبیولوژی و شیمی به نام رسوب کلسیت ناشی از باکتری (MICP ) بصورت آزمایشگاهی پرداخته شده است. در این فرآیند از دو نوع باکتری از خانواده باسیلاس به نام های علمی باسیلوس پاستوری و باسیلوس مگاتریم با غلظت های مختلف 0/5=OD و 1/0=OD درمدت زمان عمل آوری 3 روز و 7 روز به منظور فعال کردن و تولید کریستال های کلسیت در بین ذرات خاک پرداخته شده است. نتایج نشان دادند که استفاده از روش MICP باعث کاهش ضریب نفوذپذیری خاک رمبنده و افزایش سرعت موج طولی شده است و همچنین نتایج اصلاح خاک با میکروارگانیسم مگاتریم در مقایسه با میکروارگانیسم پاستوری تاثیر معنادار و محسوس تری داشته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUM01_0343. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/846229/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آتشگاهی، شیما و طبرسا، علیرضا و شهریاری، علی و حسینی، سیده صدیقه،1397،بررسی تاثیر نوع باکتری بر مشخصات نفوذپذیری خاک رمبنده اصلاح شده به روش بیولوژیکی،International Conference on civil engineering, architecture and urban development management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/846229

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,399
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support