ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

فرسایش خندقی و روش های کنترل آن به همراه مروری بر سدهای کنترلی

Year: 1397
COI: CAUM01_0411
Language: PersianView: 210
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بابک افشین فر - دانشجوی دکترا مهندسی و مدیریت منابع آب، تحصیلات تکمیلی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، تهران
امیر سامان افشین فر - کارشناسی ارشد سازه، تحصیلات تکمیلی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز تهران
آنا راسخی - کارشناسی ارشد سازه هیدرولیکی، تحصیلات تکمیلی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب،تهران
محمد علی نوده فراهانی - استاد دانشگاه(مربی)، گروه مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج،

Abstract:

خندق(گالی) کانالی نسبتا عمیق است که با جاری شدن جریان تند آب فرساینده به داخل دامنه تشکیل شده است تا دره ای با عمق و عرض چند متر تا ده ها متر ایجاد شود. فرسایش خندقی زمانی آغاز می شود که نیروی جریان آب از مقاومت خاکی که آب روی آن جریان می یابد، فراتر رود. فرسایش خندقی(گالی)ها نشان دهنده مراحل شدید فرسایش هستند و به بیان ساده می توان آنها را کانال هایی فرض کرد که به دامنه هایی تغییرمسیر می دهند که کانال ها معمولا به آنها تعلق ندارند. فرسایش توده ای می تواند نواحی حاصلخیز دیگری که روی آبخیز هستند کاهش دهد و سبب شود که خاک فرسایش یافته بیشتری از محل بالادست به نواحی پایین دست حرکت کند. زمانی که یک فرسایش خندقی(گالی) تشکیل شد، بااین حال کنترل فرسایش خاک پس از تشکیل آن دشوار و اغلب پرهزینه است. ایجاد پوشش گیاهی به سبب جریان متمرکز آب در این نقاط به ندرت سبب پایدار شدن رو کنی ها می شود. اغلب استفاده از روش های مکانیکی برای این منظور الزامی است که از این روش ها می توان به سدهای کنترلی، اقدامات کنترلی رو کنی و آبراه های دارای پوشش گیاهی اشاره کرد

Keywords:

فرسایش، سد کنترلی، روش های مقابله، جریان آب

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUM01_0411. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/846296/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
افشین فر، بابک و افشین فر، امیر سامان و راسخی، آنا و نوده فراهانی، محمد علی،1397،فرسایش خندقی و روش های کنترل آن به همراه مروری بر سدهای کنترلی،International Conference on civil engineering, architecture and urban development management in Iran،Tehran،،،https://civilica.com/doc/846296

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,058
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support