ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل و ارزیابی رفتار عابر ین پیاده در عبور از چراغ های عابر در زمان غیر مجاز در تقاطع های شهر تهران

Year: 1397
COI: CAUM01_0495
Language: PersianView: 218
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا دی بمهر - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی ایران واحد علوم و تحقیقات
شهریار افندی زاده زرگری - دانشیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه علم . صنعت ایران
علیزضا کلاهدوز - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ایران واحد تهران مرکزی

Abstract:

عابر پیاده به عنوان یکی از اجزاء اصلی در مجموعه مهندسی ترافیک همیشه مطرح بوده و هست. مطالعات زیادی درخصوص عابر پیاده انجام شده است. از آنجاییکه عابر پیاده آسیب پذیرترین و به عبارتی بی دفاع ترین عنصر در میان عناصر تشکیل دهنده جریان ترافیک می باشد، در قالب مطالعاتی که درباره عابر صورت پذیرفته از زاویه تاثیرپذیری به وی نگاه شده و خسارات وارده از طرف سایر اجزاء سیستم به عابر مورد بررسی واقع گردیده است. در تحقیق حاضر، به عابر پیاده از منظر تاثیرگذاری او بر سایر عناصر جریان ترافیک نگریسته شده است. می دانیم یکی از وظایف عابر پیاده این است که به هنگام قرمز بودن چراغ عابر در تقاط عهای چراغدار توقف نموده و منتظر سبز شدن چراغ بماند. تخلف عابر پیاده در این خصوص نه تنها باعث تهدید ایمنی خودش شده که اثرات منفی بر جریان ترافیک وسایل نقلیه گذاشته وباعث کندی و حتی اختلال آن می گردد.در این مطالعه و به منظور ساختن مدلی جهت پیش بینی درصد تخلف عابرین پیاده در قبال پیغام ایست چراغ قرمز عابردر تقاطع ها، از 20 گذرگاه عابر پیاده فیلم برداری به عمل آمده و اطلاعاتی در زمینه ویژگی های جریان ترافیک، خصوصیات تقاطع و چراغ ویژه عابر و مشخصات عابرین پیاده از فیلم ها استخراج شده و با برخی اطلاعات دیگر که به صورت میدانی برداشت شده اند ترکیب شده و بانک اطلاعاتی مطالعه تشکیل گردیده است. در بهترین مدل به دست آمده توسط نرم افزارSPSSکه نوع رگرسیون خطی است مشخص گردیده که هر قدر زمان قرمز چراغ عابر طولانی تر شوددرصد تخلف عابرین نیز افزایش می یابد. همچنین این نتیجه به دست آمده که هرقدر مساحت فضای لازم برای تجمع وانتظار عابرین در طرفین گذرگاه عابر بیشتر شود درصد تخلف عابرین کاهش می یابد.

Keywords:

جریان ترافیک ، تقاطع چراغدار، رگرسیون خطی ، گذرگاه عابر، کارایی جریان ترافیک ، چراغ ویژه عابر، رفتار عابرپیاده

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUM01_0495. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/846378/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دی بمهر، زهرا و افندی زاده زرگری، شهریار و کلاهدوز، علیزضا،1397،تحلیل و ارزیابی رفتار عابر ین پیاده در عبور از چراغ های عابر در زمان غیر مجاز در تقاطع های شهر تهران،International Conference on civil engineering, architecture and urban development management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/846378

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 30,819
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support