ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی سازوکار پوسته های تنفس کننده در معماری با الهام از طبیعت (لانه سازی مورچه ها)

Year: 1397
COI: CAUM01_1538
Language: PersianView: 900
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمود فیض آبادی - استادیار گروه معماری دانشکده معماری شهرسازی دانشگاه فردوسی مشهد،
سمیرا پاکروان - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، دانشگاه فردوسی مشهد،
بیتا اسمعیلی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، دانشگاه فردوسی مشهد،

Abstract:

نگاه به طبیعت و سازوکارهای طبیعی همواره منبع الهام بسیاری از معماران برای خلق آثار بدیع معماری بوده است . نتیجه الهام از طبیعت در طراحی معماری، دست یابی به طرحی است که به تغییرات محیطی پاسخ دهد تا به فرم ماندگار دست یابد. طبیعت همه پاسخ ها را دربردارد و این انسان ها هستند که به تدریج شیوه ی جواب گرفتن از طبیعت را می آموزند. چرا که نمی توان طبیعت را در یک نگاه تفسیر کرد، به همین خاطر دانشمندان و معماران تلاش می کنند تا پیام آن را استخراج کنند. پوسته ها در طبیعت از متنوع ترین فرم هایی هستند که در دنیای فیزیکی اطراف ما یافت می شوند. امروزه ساختمان های معاصر سعی می کنند که به موجودات زنده شباهت داشته باشند و درنتیجه از عملکرد مناسب پوست بهره مند شوند، بنابراین می توان پوسته تنفس‎کننده ای طراحی کرد که به شرایط محیطی واکنش نشان دهد. هدف از این پژوهش رسیدن به الگویی جدید در طراحی پوسته ساختمان با الهام از طبیعت می باشد. بدین منظور برای انجام این تحقیق با استفاده از روش توصیفی- تحلیلی و با استناد به مدارک و مطالعات کتابخانه ای، به بررسی سیستم های تهویه ی طبیعی از جمله سیستم لانه سازی مورچه ها پرداخته شد. لانه مورچه ها متشکل از برج هایی با دیوارهای بسیار متخلخل است که اجازه ورود و خروج هوا را از میان حفره ها می دهد و درعین حال پوسته ها ی تنفس کننده نیز نیاز به سطح گسترده ای برای تبادل هوا توسط تعداد زیادی از واحدهای کوچک دارند بنابراین می توان لاانه سازی مورچه ها را به عنوان ایده ای پیشنهادی برای طراحی پوسته های تنفس کننده معرفی کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUM01_1538. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/847408/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فیض آبادی، محمود و پاکروان، سمیرا و اسمعیلی، بیتا،1397،بررسی سازوکار پوسته های تنفس کننده در معماری با الهام از طبیعت (لانه سازی مورچه ها)،International Conference on civil engineering, architecture and urban development management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/847408

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 29,479
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support