ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

فرآیند طراحی معماری پارامتریک وشکل گیری آن در معماری معاصر کشورهای اسلامی

Year: 1397
COI: CAUM01_1633
Language: PersianView: 318
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هادی امینی برنجستانکی - کارشناس ارشد مهندسی معماری،مدرس موسسه آموزش عالی علامه امینی بهنمیر،
محمدمهدی وطن دوست - عضو هییت علمی گروه معماری موسسه آموزش عالی علامه امینی بهنمیر

Abstract:

معماری معاصر کشورهای اسلامی به عنوان یک فصول مشترک این کشورها،همواره کمبود گفتمان بین رویکردهای سنتی و مدرن برای خلق هندسه ،فرم های جدید و کیفیت های فضایی ویژه را احساس کرده.از این حیث ،استفاده از دانش امروز با در نظر گرفتن ارزش های معماری کشورهای اسلامی برای خلق فرم و فضای بهینه ،ضروری به نظر می رسد.با وجود پیشرفت های اخیر در زمینه ی کامپیوتر و توسعه ی آن در بخش معماری، تغییراتی در روند طراحی رخ داد و جریان هایی از جمله معماری پارامتریک ایجاد شد و همچنین معماران توانسته اند طرح های پیچیده و نوآورانه را خلق کنند که پیش از این فکر کردن درباره ی آن ها نیز بسیار سخت بود و امروزه تکنیک های طراحی پارامتریک ، مزایای آشکاری برای فرآیندهای مهندسی ، تولید و ساخت ارایه می دهد، طبیعتا معماران از این قاعده مستثنی نبوده و همواره سعی دارند این روش ها را در خلق راه حل های طراحی در فرآیند طراحی خود بکار گیرند. پژوهش حاضر در جستجوی زمینه های شکل گیری معماری پارامتریک و مفهوم آن در رویکردهای مختلف است و با بررسی مصادیق موجود در معماری کشورهای اسلامی،بیان می کند که مفهوم پارامتریک و مفهوم آن در رویکردهای مختلف است و با بررسی مصادیق موجود در معماری کشورهای اسلامی ،بیان می کند که مفهوم پارامتریک در کدام بخش از فرآیند طراحی معماری و با چه هدفی مورد استفاده قرار گرفته است، بیش از همه در پوسته ی ساختمان به صورت تقسیم سطوح به اجزاء ریزتر،الگوهای مبتنی بر هندسه ی کلاسیک و انطباق پذیری در برابر عوامل محیطی نمود پیدا کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUM01_1633. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/847502/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امینی برنجستانکی، هادی و وطن دوست، محمدمهدی،1397،فرآیند طراحی معماری پارامتریک وشکل گیری آن در معماری معاصر کشورهای اسلامی،International Conference on civil engineering, architecture and urban development management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/847502

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 64
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support