ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدلسازی و شبیه سازی ایمنی عبور عابرین پیاده از عرض خیابان شهری

Year: 1397
COI: CAUM01_1734
Language: PersianView: 393
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

معصومه ملاسلمانی - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی حمل و نقل دانشگاه آزاد اسلامی واحدتهران جنوب
شهریار افندی زاده زرگری - دکترای برنامه ریزی حمل و نقل عضوهییت علمی دانشگاه علم و صنعت
سید محمد سید حسینی - دکترای صنایع عضوهییت علمی دانشگاه علم و صنعت

Abstract:

ایمنی یکی از ویژگی های اساسی هر جریان ترافیک است که هم برای وسایل نقلیه و هم برای عابرین پیاده تامین آن ضروری می باشد. در کشور ایران متاسفانه آن طور که باید به مسیله ی ایمنی ترافیک توجه کافی نشده و در نتیجه کشور ما در زمینه ی تلفات ناشی از تصادفات در رده های بالای جدول می باشد. در این تحقیق با هدف دستیابی به راهکارهایی جهت ارتقاء ایمنی عابرین پیاده به هنگام عبور از عرض خیابان، با استفاده از نرم افزار SPSS و بانک اطلاعاتی تهیه شده، مدل هایی از نوع رگرسیون های خطی و غیر خطی ساخته شد که متغیر وابسته ی آنها شاخص ایمنی عبور عابر از عرض خیابان و متغیرهای مستقل آنها مجموعه ای از ویژگی های جریان ترافیک معبر مانند حجم، چگالی و سرعت، خصوصیات معبر مانند عرض خیابان و ویژگی های عابر از قبیل سن و جنسیت بود. در نتیجه ی این مدلسازی ها حجم جریان، سرفاصله ی زمانی و عرض خیابان بیشترین تاثیر را در میزان شاخص ایمنی داشتند. شبیه سازی این تحقیق نیز با استفاده از نرم افزار Aimsun انجام گردید که میزان تاخیر وارده به عابرین پیاده هنگام عبور از عرض خیابان با توجه به حجم تردد وسایل نقلیه محاسبه شد و با شاخص های ایمنی منسب به هر خیابان که از نظر کارشناسان بعد از دیدن فیلم به دست آمده بود مقایسه گردید و نتیجه ی حاصل شده از این قرار بود که هر قدر جریان ترافیک تاخیر کمتری به عابر به هنگام عبور از عرض خیابان وارد کند عبور عابر ایمن تر می باشد.

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUM01_1734. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/847602/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ملاسلمانی، معصومه و افندی زاده زرگری، شهریار و سید حسینی، سید محمد،1397،مدلسازی و شبیه سازی ایمنی عبور عابرین پیاده از عرض خیابان شهری،International Conference on civil engineering, architecture and urban development management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/847602

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,051
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support