ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناخت معیار ها و زیر معیار های لازم برای مکان یابی محل دفن پسماند های جامد شهری

Year: 1397
COI: CAUM01_2123
Language: PersianView: 221
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میرمیعاد میرصفای مقدم - کارشناس ارشد ژیوتکنیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، ،
محمود روشنی - دکترای آب و هواشناسی، دانشگاه خوارزمی تهران،
محمدرضا حسنلو - استادیار گروه مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان،

Abstract:

جوامع شهری به دلیل جذب بالای جمعیت و تولید افسار گسیخته ی پسماند با پیامد های زیست محیطی قابل توجهی روبرو هستند، که بر روی محیط اطرافشان، نواحی دور دست و مناطقی که در آن قرار دارند اثر مخرب می گذارد. مشکل دفع پسماند، به زمانی بر می گردد که انسان ها در فرم قبایل، روستا ها و سپس شهر ها گرد هم آمدند و تجمع پسماند ها را سبب شدند. در قرن نوزدهم، کنترل بهداشت عمومی و برنامه ریزی برای آن از وظایف سازمان های دولتی و عمومی شد، که منجر به ایجاد یک رابطه ی منطقی بین انسان، برنامه ریزی، ذخیره سازی، جمع آوری و دفع پسماند گردید. عدم مدیریت مناسب و علمی در بر خورد با پدیده ی پسماند می تواند به طور مستقیم و غیر مستقیم بر محیط زیست اثر گذار باشد. پسماند ها با آلوده نمودن خاک، مستقیما موجب تخریب محیط زیست می گردند و به صورت غیر مستقیم شیرابه ی آن ها، آب و خاک را آلوده کرده و همچنین باعث تولید گاز و اثر گلخانه ای می شوند. امروزه یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین روش های دفع پسماند، روش دفن در زمین می باشد. برای رسیدن به این مهم، شناسایی و گزینش یک محل دفن مناسب، برای دفع پسماند های جامد شهری در اولویت قرار دارد. بنابراین ضروری است که با تکیه بر معیار ها و استاندارد های زیست محیطی موجود در کشور و جهان به انتخاب مناسب ترین محل دفن بپردازیم. معیار های متعددی در انتخاب محل دفن پسماند، دخالت دارند که هر کدام از اهمیت خاصی برخوردارند و محدودیت هایی را نیز در انتخاب ایجاد می کنند. در این تحقیق به بررسی و شناخت اساسی ترین معیار ها و استاندارد های موجود خواهیم پرداخت که هدف نهایی آنها یافتن محلی است که کمترین آثار سوء زیست محیطی را برای محیط طبیعی اطراف دفن و منطقه دفن پسماند داشته باشد.

Keywords:

محیط زیست -پسماند- معیار- مکانیابی- لندفیل- سیستم اطلاعات جغرافیایی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUM01_2123. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/847988/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرصفای مقدم، میرمیعاد و روشنی، محمود و حسنلو، محمدرضا،1397،شناخت معیار ها و زیر معیار های لازم برای مکان یابی محل دفن پسماند های جامد شهری،International Conference on civil engineering, architecture and urban development management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/847988

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,805
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support