ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مسایل زیست محیطی سدها

Year: 1397
COI: CAUM01_2140
Language: PersianView: 123
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد حسن بربری - دانشجوی کارشناسی ارشد راه و ترابری عمران ، دانشگاه علم صنعت ایران

Abstract:

با توجه به ضرورت استفاده از مواهب و منابع طبیعی، بهره برداری از منابع آب سطحی یا رودخانه های یک منطقه به منظور دستیابی به یک توسعه پایدار امری ضروری و حیاتی می باشد. از طرفی حفاظت از طبیعت و محیط زیست آن، به منظور جلوگیری از هر گونه ناپایداری و عدم تعادل طبیعی بین عوامل مختلف نیز از جمله اهدافی است که به امر توسعه پایدار ارتباط پیدا می نماید. از این رو شناخت مسایل زیست محیط سدها از مسایل مهم در یک طرح آبی می باشد. امروز به خوبی به اهمیت مهار و کنترل جریان های سطحی جهت تامین آب پی برده شده است و حجم سرمایه گذاری و صرف نیروی انسانی در این راه نیز شاهدی بر این مدعا می باشد. از طرفی اهمیت مسایل زیست محیطی نیز چنان مشهود گشته که ایجاد هر گونه سازه آبی نظیر سد بدون توجه به بررسی این قبیل مسایل، اهداف اصلی طرح و احداث سد را زیر سوال خواهد برد و حتی در بسیاری از موارد پیامدهای حاصل از صدمات و خطرات و ضایعات ناشی از احداث یک سد، بدون توجه به مسایل زیست محیطی چنان شدید بوده که سرمایه ملی را که در راه احداث چنین سدهایی صرف شده به کلی از بین برده و همراه با این ضایعه مسایل حاد اجتماعی، اقتصادی و پیامدهای سیاسی را برای یک ناحیه، کشور و یا در سطح بین المللی به وجود آورده است. از این رو در این مقاله سعی شده است تا به بررسی مسایل زیست محیطی سدها و راهکارهایی در این راستا ارایه گردد.

Keywords:

توسعه پایدار ، مسایل زیست محیطی سدها ،صدمات و خطرات، راهکارها

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUM01_2140. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/848005/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بربری، محمد حسن،1397،بررسی مسایل زیست محیطی سدها،International Conference on civil engineering, architecture and urban development management in Iran،Tehran،،،https://civilica.com/doc/848005

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,678
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support