ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مهاجرت و فرار مغزها

Year: 1397
COI: EMAA15_036
Language: PersianView: 332
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا غرقی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت، مرودشت، ایران
نادر شهامت - استادیار مدیریت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحدمرودشت مرودشت ایران

Abstract:

سرمایه انسانی مهمترین عامل توسعه و پیشرفت جوامع گوناگون است و نخبگان نقشی تعیین کننده در آن دارند . سرمایه انسانی و نیروی ماهر و متخصص مهمترین سرمایه هرکشور محسوب می شود که نیل به توسعه اجتماعی بدون حضور آنها مقدور نخواهد بود .با این حال کشورهای در حال توسعه و از جمله ایران با بحرانی جدی در زمینه کاهش نیروی انسانی مواجه هستند. مهاجرت به عنوان یکی از موضوعات محوری علوم انسانی و اجتماعی، پدیده ای است که هم در کشورهای توسعه یافته و هم کشورهای در حال توسعه صورت می گیرد ، با این تفاوت که زمینه های ایجاد این پدیده متفاوت است . در میان افرادی که در گروه های سنی مختلف اقدام به مهاجرت می کنند، نقش جوانان به عنوان، سرمایه انسانی و اعضای فعال جامعه که بخش مهمی از نیروی کارآمد جامعه را تشکیل می دهند ، همواره بسیار پر رنگ جلوه نمایی کرده است. جریان مهاجرت بین المللی افراد متخصص از کشورهای در حال توسعه مبدا ×به کشورهای توسعه یافته ) مقصد در دو دهه اخیر ) رشد چشمگیری داشته است مهاجرت مغزها به عنوان یک نقص در تشکیل سرمایه انسانی، می تواند بر رشد اقتصادی تاثیر معکوس داشته باشد. بطور کلی، تحقیق حاضر تلاش می کند تا برخی از مهمترین زمینه ها و انگیزه های مرتبط با گرایش جوانان تحصیل کرده دانشگاهی برای مهاجرت به خارج از کشور را مورد بررسی قرار دهد. چون هر متخصص، نخبه یا به اصطلاح مصرف کننده، پردازش کننده و تولیدکننده اطلاعات است یا توانایی آن را دارد که این گونه باشد، از این رو نگارنده سعی دارد با بررسی دلایل و روند مهاجرت، به تحلیل تاثیر آن بر فعالیتهای علمی، فناوری و اقتصادی بپردازد .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EMAA15_036. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/853612/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غرقی، زهرا و شهامت، نادر،1397،مهاجرت و فرار مغزها،15th Concference of on Recent Research in Science and Technology،https://civilica.com/doc/853612

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,300
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support