ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یک روش برنامه ریزی شهری و ساخت شهرهای هوشمند براساس اینترنت اشیا با استفاده از تحلیل داده های بزرگ

Year: 1397
COI: PSHCONF05_031
Language: PersianView: 385
This Paper With 32 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 32 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا نورایی - مسیول فنی و شهر سازی در شهرداری شازند
مجید نصرالهی - کارشناس عمران شهرداری شازند

Abstract:

رشد سریع تراکم جمعیت در شهرها نیازمند تامین سرویسها و زیرساخت برای تامین نیازهای ساکنین شهر فراهم گردد. بنابراین، افزایش درخواست وسایل تعبیه شده، نظیر حسگرها، عملگرها و تلفن های هوشمند منجر به پتانسیل قابل ملاحظه ای برای عصر جدید اینترنت اشیاء (IoT) می گردد که کلیه وسایل قابلیت اتصال و ارتباط با یکدیگر روی اینترنت را دارند. بنابراین فناوریهای اینترنت راهی برای یکپارچه سازی و به اشتراک گذاشتن رسانه ارتباطی فراهم می نمایند. با این دانش، در این مقاله، سیستم مرکب برمبنای IoT را برای توسعه شهر هوشمند و برنامه ریزی شهری با استفاده از تحلیل داده های بزرگ پیشنهاد می کنیم. در اینجا سیستمی کامل متشکل از انواع مختلف استقرار حسگر، من جمله حسگرهای تلفن هوشمند، شبکه سازی بین خودرویی، حسگرهای آب و هوا، حسگرهای پارک هوشمند و نظارت پیشنهاد می کنیم. در اینجا معماری چهار ردیفه پیشنهاد شده است که شامل بخشهای زیر می شود: (1) ردیف پایین، که مسیولیت منابع IoT و تولید و جمع آوری داده ها را برعهده دارد، (2 ردیف میانی که مسیولیت انواع و اقسام ارتباطات بین حسگرها، رله ها، ایستگاه های پایه و اینترنت را برعهده دارد، (3 ردیف میانی 2 که مسیولیت مدیریت و پردازش داده ها با استفاده از چارچوب هادوپ را برعهده دارد و (4 ردیف بالا که مسیولیت کاربرد و استفاده از تحلیل داده ها و نتایج بدست آمده را برعهده دارد. پیاده سازی سیستم از مراحل مختلفی تشکیل می شود که با تولید داده ها شروع شده به سمت جمع آوری، یکپارچه سازی، فیلترنمودن، طبقه بندی، پیش پردازش، محاسبه و تصمیم گیری پیش می رود. سیستم پیشنهادی با استفاده از هادوپ با Spark، voltDB، Storm یا S4برای پردازش بلادرنگ داده های IoT جهت دستیابی به نتایج برای ساخت شهر هوشمند پیاده می شود. برای برنامه ریزی شهری یا توسعه آتی شهر، داده های تاریخی آفلاین (برون خطی) با هادوپ با استفاده از برنامه ریزی MapReduce، موردتحلیل قرار می گیرند. ازمجموعه داده های IoT تولید شده توسط خانه های هوشمند، آب و هوای پارکینگ هوشمند، آلودگی و مجموعه داده های خودرو برای تحلیل و ارزیابی استفاده می شود. این نوع سیستم با تابعیت کامل درحال حاضر وجود ندارد. به همین نحو، نتایج بدست آمده حاکی از آن است که سیستم پیشنهادی مقیاس پذیرتر و کاراتر از سیستم های موجود می باشد. به علاوه، کارایی سیستم برحسب کارایی و زمان پردازش اندازه گیری می شود.

Keywords:

اینترنت اشیا، برنامه ریزی شهری، شهر هوشمند، داده بزرگ

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSHCONF05_031. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/853647/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نورایی، رضا و نصرالهی، مجید،1397،یک روش برنامه ریزی شهری و ساخت شهرهای هوشمند براساس اینترنت اشیا با استفاده از تحلیل داده های بزرگ،The 5th National Conference on Urbanism, Architecture, Civil and Environmental،Shirvan،https://civilica.com/doc/853647

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 5
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support