ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کنترل اثرات نامطلوب لرزش ناشی از حرکت قطار در تونل های شهری

Year: 1397
COI: DTCE05_001
Language: PersianView: 270
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی مظاهری - کارشناس ارشد مکانیک سنگ – کارشناس فنی مترو فرودگاه امام خمینی (ره) - شرکت مهندسی سپاسد
رضا ناطقی - دانشجو دکترای مکانیک سنگ – معاون فنی متروی فرودگاه امام خمینی (ره)- شرکت مهندسی سپاسد
سعید ربیعی - کارشناس ارشد راه آهن- مسیول روسازی متروی فرودگاه امام خمینی (ره) - شرکت مهندسی سپاسد

Abstract:

گسترش جوامع شهری و پیشرفت دانش حمل ونقل استفاده از سیستم های حملونقل ریلی در شبکه تونل های زیرزمینی را در پی داشته است. حرکت قطار در داخل تونل باعث ایجاد یک انرژی جنبشی شده که این انرژی در اطراف تونل توزیع و باعث ایجاد مجموعه ای از امواج لرزشی در خاک و سنگ اطراف و پی ساختمان های مجاور می گردد. از پیامدهای نامطلوب ناشی از این امواج، آزار و اذیت ساکنان مجاور این تونل ها و یا حتی بروز خسارت های سازهای در بلند مدت است. لذا بررسی راهکارهای کاهش لرزش در تونل های شهری امری ضروری است. در این مقاله سعی شده ضمن معرفی استاندارد FTA به عنوان یکی از پرکاربردترین معیارهای مورد استفاده در این حوزه، فرآیند کامل اندازه گیری و مدل سازی تاثیر حرکت قطار در باکس و تونل های شهری تشریح شود. همچنین به عنوان یک مطالعه موردی نمونه ای از برداشت های میدانی و مدلسازی عددی انجام شده در متروی فرودگاه امام خمینی (ره) که به منظور بررسی تاثیر حرکت قطار بر برج مراقبت فرودگاه انجام شده تشریح گردیده است و راهکارهای پیشنهادی به منظور کم کردن اثرات نامطلوب حرکت قطار در مجاورت این سازه مورد بحث قرار گرفته شده است. نتایج برداشت های میدانی با در نظر گرفتن تاثیر میرایی های مختلف ناشی از گسترش امواج ارتعاشی از تونل مترو تا سازه نشانگر بالا بودن میزان لرزش بین 20 تا 30 دسیبل بوده که جهت کم کردن این میزان لرزش، پیشنهاد استفاده از فرش های جاذب و ادوات خاص روسازی و ترانشه های جاذب امواج لرزشی ارایه شده است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is DTCE05_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/854584/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مظاهری، علی و ناطقی، رضا و ربیعی، سعید،1397،کنترل اثرات نامطلوب لرزش ناشی از حرکت قطار در تونل های شهری،5th Dams and Tunnels conference & Exhibition in iran،Tehran،https://civilica.com/doc/854584

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support