ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و طراحی الگوی بهینه حفاری در عملیات اجرایی تونل با استفاده از الگوریتم شبکه عصبی

Year: 1397
COI: DTCE05_018
Language: PersianView: 229
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید مرتضوی - کارشناس عمران، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، موسسه عاشورا
حامد حسن زاده - کارشناسی ارشد عمران، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، موسسه عاشورا
روح اله خیراندیش - کارشناس ارشد زمین شناسی، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، موسسه عاشورا

Abstract:

طراحی بهینه الگوهای چال زنی و آتشکاری در جهت به حداقل رساندن هزینه و به حداکثر رساندن ایمنی کار و راندمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در این میان مفهوم مهندسی ارزش به عنوان یک مقوله بسیار مهم در ارزیابی میزان کاهش هزینه های اجرایی پروژه های عمرانی نیز مطرح می باشد. در بسیاری از پروژه های راهسازی با توجه به ماهیت وساختگاه پروژه احداث تونل اجتناب ناپذیر بوده و بالتبع موجب افزایش هزینه های پروژه خواهد شد. یکی از عوامل تاثیرگذار در هزینه ی اجرای تونل ها، هزینه حفاری و انفجار است. در این مقاله به بررسی و پیشنهاداتی در خصوص تغییر الگوی حفاری و انفجار مورد استفاده در عملیات اجرای تونل ها با استفاده از الگوریتم شبکه عصبی در چارچوب مهندسی ارزش و با هدف کاهش هزینه ها پرداخته شده است. شبکه های عصبی مصنوعی یا به زبان ساده تر شبکه های عصبی سیستم ها و روش های محاسباتی نوین برای یادگیری ماشینی، نمایش دانش و در انتها اعمال دانش به دست آمده در جهت بیش بینی پاسخ های خروجی از سامانه های پیچیده هستند. ایده ی اصلی این گونه شبکه ها تا حدودی الهام گرفته از شیوه کارکرد سیستم عصبی زیستی برای پردازش داده ها و اطلاعات به منظور یادگیری و ایجاد دانش قرار دارد. عنصر کلیدی این ایده، ایجاد ساختارهایی جدید برای سامانه پردازش اطلاعات است. این مقاله حاصل جمع آوری 4 سال فعالیت اجرایی بوده که طی این 4 سال در حدود 181 تن مواد ناریه و 952 پاس انفجار سینه کار تونل صورت گرفته است که نتایج تمامی موارد فوق به دقت به ثبت رسیده است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is DTCE05_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/854601/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مرتضوی، سعید و حسن زاده، حامد و خیراندیش، روح اله،1397،بررسی و طراحی الگوی بهینه حفاری در عملیات اجرایی تونل با استفاده از الگوریتم شبکه عصبی،5th Dams and Tunnels conference & Exhibition in iran،Tehran،https://civilica.com/doc/854601

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support