ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل حرارتی سد بتنی غلتکی شهری کور

Year: 1397
COI: DTCE05_065
Language: PersianView: 138
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

افشین طالب العلم - دانشجوی دکتری مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی، مدیر پروژه شرکت دی
حمیدرضا عراقیان - کارشناس ارشد مهندسی عمران، مشاور عالی اجرای بتن و بتن غلتکی، شرکت ساختمانی دی،

Abstract:

در سدهای بتنی غلتکی تحلیل حرارتی حین ساخت در مرحله طراحی برای بررسی ترک خوردگی در اثر حرارت محبوس شده در بتن بدنه لازم است. تعیین حرارت محبوس در بدنه سد به دلیل ماهیت اجرای لایه ای بتن بدنه سد از پیچیدگی بیشتری برخوردار می گردد. ترک در اثر تغییرات حرارت در بدنه سد می تواند منجر به نشت از بدنه گردیده و در نتیجه هزینه های زیادی ناشی از تزریق و آب بندی بدنه به پروژه تحمیل شود. در مقاله حاضر، تحلیل حرارتی حین ساخت سدشهری کور برای حصول اطمینان از عدم ترک خوردگی آن ناشی از حرارت تولید شده در اثر آبگیری Hydration مواد سیمانی در حین ساخت بدنه سدارایه می شود. از آنجا که فرآیند آبگیری سیمان یک واکنش شیمیایی است لذا افزایش درجه حرارت میتواند منجر به افزایش سرعت آن گردد. از این رو برای تحلیل دقیق تر، بایستی سرعت تولید حرارت در مدل بدنه در نظر گرفته شود. در مدل نوشته شده در Ansys با توجه به برنامه زمان بندی سد، توالی اجرای لیفت ها با منظور نمودن ضخامت آنهاو همچنین اثر غیر خطی ناشی از افزایش دما بر سرعت آبگیری در نقاط مختلف بدنه سد دقیقا با استفاده از روش اجزای محدود مدل شده اند. در این مقاله ریسک ترک ناشی از گرادیان حجم برای سد شهری کور بررسی شده است که نشان می دهد ترک در بدنه سد اتفاق نخواهد افتاد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is DTCE05_065. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/854648/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طالب العلم، افشین و عراقیان، حمیدرضا،1397،تحلیل حرارتی سد بتنی غلتکی شهری کور،5th Dams and Tunnels conference & Exhibition in iran،Tehran،https://civilica.com/doc/854648

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support