ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آنالیز برگشتی سدهای خاکی با استفاده از نتایج ابزاردقیق مربوط به دوران ساخت (مطالعه موردی: سد خاکی سیلوه)

Year: 1397
COI: DTCE05_070
Language: PersianView: 192
This Paper With 48 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 48 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پرویز یوسف زاده - کارشناس ارشد عمران، موسسه امین، قرب کربلا، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء

Abstract:

انجام فرآیند کنترل ایمنی و پایداری سد معمولا از طریق بررسی و آنالیز سه دسته اطلاعات صورت می گیرد: اطلاعات موجود در آرشیو فنی، نتایج حاصله از قرایت ابزار دقیق و اطلاعات بدست آمده از طریق بازرسی های چشمی. در این تحقیق ضمن تاکید بر اهمیت رفتار سنجی سدهای در حال ساخت، با معرفی ابزار دقیق متداول در سدهای خاکی بهمطالعه موردی سد خاکی سیلوه پیرانشهر و رفتارنگاری این سد به دو روش تحلیل اطلاعات قرایت شده از ابزار دقیق نصب شده در پی و بدنه سد و آنالیز عددی سد پرداخته شده است. در تحلیل عددی سد مورد مطالعه به منظور پیش بینی رفتار سد در موقعیت های مختلف و شرایط متغیر بارگذاری یا شبیه سازی عددی سد، مدل کامپیوتری از آن تهیه گردید. بدین منظور مدل که با استفاده از نرم افزار Geo Studio یک مدل دو بعدی فراهم شد و با انجام آنالیز برگشتی کلیه پارامترهاو مشخصات مکانیکی مصالح متناسب با نتایج حاصل از داده های رفتارنگاری نظیر تنش ها، فشارهای منفذی، تغییر شکل های افقی و قایم، مقدار نشت کنترل بدست آمد که بیانگر نزدیکی پارامترهای طراحی و پارامترهای حاصل از آنالیز برگشتی بود. در ضمن داده های ابزار دقیق نصب شده با مقادیر پیش بینی شده در مرحله طراحی مقایسه شده و مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت که حاکی از رفتار صحیح بخش های مختلف پی و بدنه سد خاکی سیلوه، در حال حاضر می باشد. همچنین با توجه به شناسایی 7 گسل در منطقه و قرارگرفتن محور سد سیلوه بر روی گسل سیلوه با توجه به اهمیت موضوع آنالیز دینامیکی برای سد سیلوه به روش شبه استاتیکی انجام گردید، برای انجام آنالیز شبه استاتیکی با اصلاح رکوردهای زلزله در دو حوزه میدان دور و میدان نزدیک ساختگاه سد شناسایی و تحلیل با شتاب زلزله مبنای طراحی DBE و با ضریب زلزله 0/23 انجام گردید که در همه حالات حداقل ضریب اطمینان بیش از 2 حاصل گردید که نشان اطمینان از پایداری حدی مقطع در شرایط شبه استاتیکی است.

Keywords:

آنالیز برگشتی، ابزاردقیق، رفتارنگاری، آنالیزشبه استاتیکی

Paper COI Code

This Paper COI Code is DTCE05_070. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/854652/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یوسف زاده، پرویز،1397،آنالیز برگشتی سدهای خاکی با استفاده از نتایج ابزاردقیق مربوط به دوران ساخت (مطالعه موردی: سد خاکی سیلوه)،5th Dams and Tunnels conference & Exhibition in iran،Tehran،،،https://civilica.com/doc/854652

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support