ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر ترکیب هییت مدیره و سود تقسیمی بر اجتناب مالیاتی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

Year: 1397
COI: IBAEONF01_117
Language: PersianView: 170
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صادق کریمی راد - دانشجوی کارشناسی ارشد،دانشکده علوم انسانی حسابرسی، دانشگاه حکیمان بجنورد، ایران
عبدالحسین طالبی نجف آبادی - استادیار، دانشکده علوم انسانی حسابداری، دانشگاه بجنورد، ایران
ماهرخ صفاری - کارشناسی ارشد، دانشکده علوم انسانی مدیریت دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد، ایران
عباس کریمی راد - دانشجوی کارشناسی ارشد،دانشکده علوم انسانی حسابرسی، دانشگاه حکیمان بجنورد، ایران

Abstract:

گرایش به اجتناب و فرار مالیاتی می تواند تحت تاثیر عوامل اقتصادی نظیر نرخ مالیات، پیچیدگی قوانین، تورم و یا متاثر از سیاست های اقتصادی دولت ها و حتی متاثر از عوامل فرهنگی و اجتماعی قرار گیرد. در این تحقیق تاثیر ترکیب هییت مدیره و سود تقسیمی بر اجتناب مالیاتی می باشد. به این منظور 141 شرکت از شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران طی بازه زمانی 1390 تا 1395 مورد بررسی قرار گرفت. تحقیق حاضر از نظر طبقه بندی بر اساس اهداف، از نوع کاربردی است. به علاوه از نوع تحقیقات شبه تجربی و در حوزه تحقیقات توصیفی (غیرآزمایشی پیمایشی) است. همچنین با توجه به اینکه در این تحقیق برای محاسبه متغیرها از اطلاعات گذشته استفاده شده است از نوع تحقیقات پس رویدادی است و از نظر روش تحلیل داده تحقیق رگرسیونی می باشد. اطلاعات مالی مورد نیاز با مراجعه به صورتهای مالی و از نرم افزار ره آورد نوین 3استخراجشده و توسط نرمافزار اکسل تلخیص، طبقه بندی، محاسبه شده و در نهایت از طریق نرم افزار Eviews تجزیه وتحلیل گردید. با استفاده از داده های ترکیبی و با بهره گیری از آزمون رگرسیون حداقل مربعات تعمیم یافته در سطح اطمینان 0/95 یافته های تحقیق نشان می دهد سود تقسیمی بر اجتناب مالیاتی تاثیر مثبت دارد و ترکیب هییت مدیره بر اجتناب مالیاتی تاثیر منفی و معنادار دارد. به عبارت دیگر یافته ها نشان می دهد که در شرکت هایی که سود تقسیمی زیادی وجود دارد، اجتناب مالیاتی آنها بیشتر است و شرکت هاییکه از اعضای غیرموظف بیشتری در ترکیب هییت مدیره استفاده میکنند، اجتناب مالیاتی خواهند داشت.

Keywords:

ترکیب هییت مدیره، استقلال هییت مدیره، سود تقسیمی و اجتناب از پرداخت مالیات

Paper COI Code

This Paper COI Code is IBAEONF01_117. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/854941/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریمی راد، صادق و طالبی نجف آبادی، عبدالحسین و صفاری، ماهرخ و کریمی راد، عباس،1397،بررسی تاثیر ترکیب هییت مدیره و سود تقسیمی بر اجتناب مالیاتی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،International Conference on Innovation in Business and Economics Management،Tehran،،،https://civilica.com/doc/854941

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 136
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support