Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد بسته های نرم افزاری WaterGEMS و Spectrum در طراحی شبکه توزیع آب شهر محی آباد استان کرمان

دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران
Year: 1397
COI: NWWCE02_066
Language: PersianView: 496
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آرمین شاهرخی - دانشجوی کارشناسی، بخش مهندسی آب، دانشکده کشاورزی، دانشگاه شهید باهنر کرمان
بهرام بختیاری - استادیار، بخش مهندسی آب، دانشکده کشاورزی، دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

سیستم های توزیع آب شهری بخش بزرگی از زیرساخت های شهری را تشکیل می دهند. در این سیستم های هدف طراحی و برنامه ریزی برای چگونگی توزیع آب، به منظور تهیه آب آشامیدنی در فضاهای گسترده و در مقادیر موردنیاز و با فشارهای تعریف شده است. با توجه به افزایش روزافزون جمعیت، لازم است که مقدار کافی و یکنواخت آب از طریق این شبکه ها فراهم گردد. در این مطالعه، شبکه توزیع آب یکی از شهرهای استان کرمان ارزیابی شده است. با توجه به اینکه تامین آب در شهر مورد مطالعه به علت فرسوده بودن شبکه توزیع آب و افزایش تراکم جمعیت به صورت عادلانه توزیع نشده است، لازم است تا جهت بهبود سیستم توزیع آب در این شهر معیارهای صحیحی ارایه شود. از نرم افزار Spectrum ver.5 جهت پیش بینی نرخ رشد جمعیت و از بسته نرم افزاری WaterGEMS ver.8i برای مدل سازی و شناسایی وضعیت فشار محله های مختلف و ترمیم و طراحی جدید استفاده شده است. نتایج نشان داد که لوله ها و اتصالات موجود در منطقه نیاز به ترمیم و تعویض دارند تا تقاضا و نیاز تا سال 2041 میلادی رفع شد. فشار در تمام اتصالات در بازه (m H2O45-10) بوده که در حد انتظار است. جریان بادبی های مطلوب در همه لوله ها توزیع شده است تا آب کافی در شبکه توزیع شهر مورد مطالعه فراهم گردد. برای رعایت استانداردهای خدماتی، خطوط جدیدی در بعضی از نقاط شهر در نظر گرفته شد. در قسمت جنوبی منطقه توسط شهرداری، شهرکی در طرح تفصیلی شهر پیشنهاد شده است که با در نظر گرفتن این خطوط جدید، می توان طرح جدید را جایگزین طرح های قدیمی کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NWWCE02_066. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/855999/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شاهرخی، آرمین و بختیاری، بهرام،1397،کاربرد بسته های نرم افزاری WaterGEMS و Spectrum در طراحی شبکه توزیع آب شهر محی آباد استان کرمان،Second Congress of Iranian Water and Wastewater Science and Engineering،Isfahan،https://civilica.com/doc/855999

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 18,108
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support