ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل دینامیکی خاکریزهای بلند راه آهن بهسازی شده با ریزشمع

Year: 1396
COI: JR_ASE-14-4_006
Language: PersianView: 215
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

یکی از مسایل مهم در مدیریت تعمیر و نگهداری خطوط ریلی، پایدارسازی بستر و خاکریز راه آهن تحت تاییر بارهای بهره برداری و محیطی است. این موضوع به ویژه در خاکریزهای بلند متکی  بر بسترهای سست و با ظرفیت باربری ناچیز و همچنین مستعد نشست از اهمیت زیادی برخوردار است. در بین روش های موجود جهت بهسازی مشخصات خاکریز و بستر در خطوط ریلی در حال بهره برداری، استفاده از ریزشمع جهت تثبیت خاکریز و بستر که موجب انسداد خط و قطع ترافیک نمی شود، ارجحیت بیشتری دارد. در مقاله حاضر با استفاده از نرم افزار اجزای محدود ABAQUS یک مطالعه پارامتریک بر روی خاکریز های بلند تسلیح شده با ریزشمع با آرایش های مختلف در برابر بارهای عملیاتی، ریل، وزن دایم شبکه راه آهن و زمین لرزه های شدید انجام شده و آرایش بهینه ریزشمع ها برای تقویت خاکریز شبکه ریلی با بهره گیری از استاندارد بارگذاری LM71 مشخص گردیده است. نتایج به دست آمده حاکی از آن است که عوامل موثر در طرح چیدمان ریزشمع ها به طور کلی شامل نحوه توزیع و مقدار بارهای گسترده و متمرکز، پارامترهای مقاومتی و ظرفیت باربری خاک، عمق نفوذ ریزشمع ها و مشخصات هندسی خاکریز می‎باشد. لازم به ذکر است که آرایش بهینه ریزشمع ها به منظور بهسازی خاکریزهای بلند بین پاشنه و  تا  طول شیروانی می باشد و این امر موجب کاهش هزینه های تعمیر، نگهداری و نیز بهربرداری می شود.

Keywords:

ریزشمع, بهسازی خاکریزهای راه آهن, ABAQUS, خطوط ریلی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ASE-14-4_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/856946/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
استوار، حامد و مطهری، محمدرضا و سروقدمقدم، عبدالرضا و زینعلی، سعید،1396،تحلیل دینامیکی خاکریزهای بلند راه آهن بهسازی شده با ریزشمع،،،،،https://civilica.com/doc/856946

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support