ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه ی آزمایشگاهی تاثیر فرآورده های میکروسیلیس بر روی خواص بتن سخت شده

Year: 1395
COI: JR_ASE-13-1_002
Language: PersianView: 164
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد ملکی - مدیر مسیول مجله
فردین اسماعیلی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه

Abstract:

امروزه بتن به عنوان یکی از پرمصرفترین مصالح ساختمانی در جهان شناخته شده است. میکروسیلیس و فرآورده­های آن در حال حاضربه عنوان یکی از بهترین مواد افزودنی معدنی بتن شناخته می شود. میکرو سیلیس عمدتا برای بهبود خواص بتن سخت شده به کار می­رود. اگرچه تاکنون آزمایش های گوناگونی در مورد این موضوع انجام گرفته است ولی این مقاله در نظر دارد تاثیر دیگر فراورده­های سیلیس را بر روی خواص بتن سخت شده بررسی کند که شامل مقاومت فشاری، نفوذپذیری و ذوب-یخبندان بتن سخت شده می­باشد. در این راستا سه نسبت اختلاطی در آزمایشگاه مورد آزمایش قرار گرفته است: نسبت اول بدون مواد افزودنی و با عیار 350 کیلوگرم بر مترمکعب سیمان، نسبت اختلاط دوم با وجود 10 درصد پودر میکروسیلیس و یک درصد فوق روان کننده و نسبت اختلاط سوم با 10 درصد میکروژل. براساس کار آزمایشگاهی انجام یافته در این پژوهش و باجمعبندینتایجخواصبتنسخت شده می­توان بیان کرد، استفاده از پودر و ژل میکروسیلیس مقدار مقاومت فشاری را به ترتیب 37.5 و 56 درصد افزایش داد. میزان نفوذ آب در مقایسه با نسبت اول، در نسبت دوم 50 درصد افزایش یافته و در نسبت سوم 25 درصد کاهش یافته است. نتایج نشان دهنده­ی مطلوب بودن تاثیرات دراز مدت ژل میکروسیلیس بر کیفیت بتن سخت شده از جمله دوام آن است. در حالیکه پودر میکروسیلیس، تاثیر نامطلوبی بر میزان نفوذپذیری و ذوب-یخبندان بتن داشت.

Keywords:

بتن, میکروسیلیس, نفوذپذیری, ذوب-یخبندان سریع

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ASE-13-1_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/856985/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ملکی، احمد و اسماعیلی، فردین،1395،مطالعه ی آزمایشگاهی تاثیر فرآورده های میکروسیلیس بر روی خواص بتن سخت شده،،،،،https://civilica.com/doc/856985

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support