ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی برخی اثرات استفاده از متاکایولین بعنوان پوزولان در بتن

Year: 1395
COI: JR_ASE-13-1_006
Language: PersianView: 162
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

غلامرضا صغیر شمس آبادی
عبدالکزیم عباسی دزفولی - استادیار واحد اهواز
مهدی امری - مدیر داخلی مجله
سعید فرزین - دانشگاه سمنان

Abstract:

امروزه در اکثر نقاط دنیا تحول عظیمی در تکنولوژی بتن برای دستیابی به بتن های با مقاومت بالا پدید آمده است. کاربرد متاکایولین در بتن برای دستیابی به بتن های با مقاومت بالا و با دوام، چند سال است که در صنعت بتن جا باز نموده است. ریزی نسبی بسیار زیاد و فعالیت پوزولانی قابل ملاحظه و ایجاد واکنش با هیدروکسید کلسیم موجود در سیمان، این ماده سبب کاهش تخلخل و نفوذپذیری و افزایش دوام و مقاومت در بتن ها شده است. در این تحقیق نقش متاکایولین و تاثیر آن بر خواص مکانیکی و پایایی بتن و رسیدن به درصد بهینه استفاده از متاکایولین جهت کسب مقاومت بالا و دوام مناسب مورد بررسی قرار گرفته است. در این تحقیق تست های آزمایشگاهی که شامل بررسی روانی، درصد جذب آب، وزن مخصوص بتن، تست مقاومت الکتریکی (که نشان دهنده ی میزان خوردگی و نفوذپذیریست) و تست مقاومت فشاری بر روی نمونه هایی با 0،10،15و20 درصد متاکایولین جایگزین سیمان در شرایط سنی 7 و 28 روزه بر روی نمونه 15 X 15 سانتیمتری ساخته شده صورت پذیرفته است. نتایج بدست آمده نشانگر آن بوده که افزودن 10 درصد متاکایولین جایگزین سیمان در آزمایش اسلامپ، 15 درصد متاکایولین جایگزین سیمان در آزمایش مقاومت فشاری و20 درصد متاکایولین جایگزین سیمان در آزمایش مقاومت الکتریکی بیشترین مقادیر و افزودن 15 درصد متاکایولین جایگزین سیمان در آزمایش وزن مخصوص بتن و 20 درصد متاکایولین جایگزین سیمان در آزمایش درصد جذب آب کمترین میزان را نسبت به دیگر طرح های ساخته شده از خود نشان داده اند.

Keywords:

پوزولان, متاکایولین, دوام, خواص مکانیکی, آزمایش های پایایی, درصد جذب آب, وزن مخصوص بتن

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ASE-13-1_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/856989/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صغیر شمس آبادی، غلامرضا و عباسی دزفولی، عبدالکزیم و امری، مهدی و فرزین، سعید،1395،بررسی برخی اثرات استفاده از متاکایولین بعنوان پوزولان در بتن،،،،،https://civilica.com/doc/856989

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support