ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نانومعماری، معماری آینده بررسی تاثیر نانوتکنولوژی بر معماری

Year: 1387
Publish place:
COI: MHUD01_003
Language: PersianView: 138
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احسان پویان فر - دانشجوی کارشنایس ارش معماری، دانشکده معماری و هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد

Abstract:

نانوتکنولوژی یکی از زمینه های علمی بین رشته ای است که اخیرا بسیار مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است. نانوتکنولوژی با ایجاد تغییرات اساسی در شیوه های ساخت مواد به تولید مواد جدید با امکانات فوق العاده و بهینه سازی مواد موجود می پردازد که این خود به ایجاد تحولات عظیم در فرایند طراحی و محصول معماری و روش ها و مواد ساخت در صنعت ساختمان خواهد انجامید. این نوشتار تلاشی است جهت بررسی تاثیرات این فناوری بر آینده معماری. در ابتدا این فناوری معرفی شده و برخی قابلیت های آن به طور خلاصه بیان می شوند. در ادامه ارتباط میان معماری و تکنولوژی نانو در قالب سه بخش مواد و پوشش ها، معماری سبز، و نانو معماری مطرح می شود. بخش مواد به معرفی برخی مواد و پوشش های نانو و قابلیت های آنها و بررسی تاثیراتشان بر معماری اختصاصی دارد. معماری سبز، از دیگر زمینه های متاثر از نانوتکنولوژی می باشد. نانوتکنولوژی برای معماری سبز، کاهش ضایعات و مواد سمی، کاهش مصرف انرژی و مواد اولیه در صنعت ساختمان را به همراه دارد که به ساختمان هایی سالم تر و تمییزتر خواهد انجامید و بازار آینده شرکت های تولیدی را شکل خواهد داد. در بخش اخر سعی شده است تا با بهره گیری از نظریات نظریه پردازان بزرگ جهان نمایی از آینده معماری متاثر از نانوتکنولوژی و همراهی اجتناب ناپذیر آن با هوش مصنوعی که به ظهور معماری تعامل گ ر، هوشمند و پاسخده می انجامد، ت رسیم شود. تمامی این مباحث نشان دهنده اهمیت موضوع نانوتکنولوژی در معماری و البته در زندگی انسان است که نیاز به تحقیقات جهت استفاده صحیح و کنترل ان را ضروری می نماید.

Keywords:

نانوتکنولوژی، نانومواد، طراحی معماری، معماری سبز، معماری آینده، نانومعماری هوشمند

Paper COI Code

This Paper COI Code is MHUD01_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/859646/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پویان فر، احسان،1387،نانومعماری، معماری آینده بررسی تاثیر نانوتکنولوژی بر معماری،اولین همایش ملی فن آوری های نوین صنعت ساختمان،،،https://civilica.com/doc/859646

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,304
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support