ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تکنولوژی نمونه سازی سریع در ارشیتکت و صنعت ساختمان

Year: 1387
Publish place:
COI: MHUD01_006
Language: PersianView: 205
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صادق رحمتی - استادیار دانشکده مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر مجلسی

Abstract:

ظهور فناوری های نوین ساخت منجر به تحول عظیمی در صنایع جهانی شده است بطوریکه توانسته بسیاری از معضلات موجود در ساخت قطعات پیچیده را از میان برداشته و زمان و هزینه اجرای پروژه ها را بطور چشمگیری کاهش دهد. در سال های اخیر، تکنولوژی جدیدی عرضه شده است که قادر به افزایش سرعت در تولید مدل و ساخت مستقیم قطعه از مدل سه بعدی کامپیوتری CAD می باشد؛ این تکنولوژی نمونه سازی سریع Rapid Prototyping نامیده می شود. هرچند که در ابتدا نمونه سازی سریع RP صرفا جهت ساخت و روئیت مدل و نمونه مطرح بوده است، اما امروزه RP طیف گسترده از صنایع و کاربردها را از قبیل هوافضا، نفت و گاز، لوازم خانگی، پزشکی ، صنعت ساختمان، آرشیتکت، توپوگرافی، جواهرسازی و هنر را شامل می شود. مدل های آرشیتکتی ممکن است دهها هزار دلار هزینه در برداشته و صدها ن فر ساعت زمان صرف ساخت آنها شود. این در حالیست که می توان این قبیل مدل های فیزیکی را در مرحله ایده پردازی، با مدل سازی های کامپیوتری مجازی بسیار پیچیده جایگزین کرد، چرا که همیشه وجود یک مدل فیزیکی در مراحلی از انجام پروژه ضرورت می یابد. مهندسین ناظر،دولتمردان، مسولین، مشتری ها و د یگران نیاز به رویئت مدل جهت درک و فهم پروژه و تصمیم گیری های متعاقب آن دارند. همچنان که اهمیت تکنولوژی نمونه سازی سریع بیشتر آشکار می شود، نقش آن در طراحی کامپیوتر CAD جهت معماری با حداقل مشکل محقق گشته است، و ا ین امر می طلبد که ساخت مدل های معماری بروش RP، تبدیل به فرآیندی روزمره گردد. وجود انگیزه بالا در ارشیتکت های آمریکا جهت بکارگیری این تکنولوژی، منجر به توجه بیش از 30.000 شرکت معماری با 42.000 دفتر فقط در آمریکا، بسوی شرکت های ارائه دهنده خدمات CAD/RP و در نتیجه توسعه پتانسیل این بخش از بازار بزرگ جهانی گشته است. این مقاله به تشریح و کاربرد تکنولوژی نمونه سازی با تاکید بر صنعت ساختمان و ارشیتکت پرداخته و از ذکر موارد مطالعاتی متعدد نیز بهره گرفته است.

Keywords:

نمونه سازی سریع، طراحی بکمک کامپیوتر CAD، آرشیتکت، مدل سازی مفهومی، اتوماسیون

Paper COI Code

This Paper COI Code is MHUD01_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/859649/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحمتی، صادق،1387،تکنولوژی نمونه سازی سریع در ارشیتکت و صنعت ساختمان،اولین همایش ملی فن آوری های نوین صنعت ساختمان،،،https://civilica.com/doc/859649

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 608
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support