ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مصالح هوشمند

Year: 1387
Publish place:
COI: MHUD01_020
Language: PersianView: 201
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدجواد صادقی - مهندسی معماری دانشجوی کارشناسی ارشد تکنولوژی معماری دانشکده معماری، پردیس هنرهای زیبا، دانشگاه تهران
پیام مسعودی فر - مهندسی عمران دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه تهران

Abstract:

مصالح هوشمند مصالحی هستند که رویدادهای محیطی را حس و اطلاعات بدست آمده را پردازش کرده و نسبت به محیط و شرایط واکنش مناسب را نشان می دهند، به عبارتی دارای توانایی ذاتی در جهت پاسخگویی سریع به محیط هستند. این مصالح دارای ویژگی ها و مشخصه هایی هستند که آن ها را از بیشتر مصالح سنتی که در معماری استفاده شده متمایز می کنند. این خواص و ویژگی ها عبارتند از: وفق پذیری، فوریت و بی درنگی، به گزینی، صراحت و مستقیم بودن، خود به کاراندازی، که در صورت دقت بیشتر به ویژگی ها و خواص این مصالح و در نتیجه پی بردن به تمرکز مستقیم این مصالح بر روی رویدادهای فعال کننده آن ها و نیز توانایی واکنش قابل پیش بینی و در عین حال بی درنگ و سریع آن ها نسبت به شرایط محیطی می توان این مصالح را به گروه ای زیر تقسیم کرد: 1- قابلیت تغییر خاصیت 2- قابلیت مبادله انرژی 3- موقیت یا اندازه گسسته 4- قابلیت برگشت پذیری این پتانسیل ها و خواص بالقوه می توانند به منظور انجام هریک از موارد بهینه ساختن خاصیت ماده به تطبیق بیشتر با شرایط ورودی ناپایدار یا بهینه ساختن رفتارهای مسلم و مقطعی به ماندن در شرایط کنونی یکنواخت در محیط به کار گرفته شوند.

Keywords:

مصالح هوشمند ، تکنولوژی جدید، مصالح نوین، انرژی، معماری هوشمند

Paper COI Code

This Paper COI Code is MHUD01_020. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/859662/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صادقی، محمدجواد و مسعودی فر، پیام،1387،مصالح هوشمند،اولین همایش ملی فن آوری های نوین صنعت ساختمان،،،https://civilica.com/doc/859662

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,948
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support