ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بهره گیری از رویکردها و تجربیات معاصر دفاتر معماری در زمینه استفاده از فناوری نوین سامانه های دیجیتال در طراحی، تحلیل و ساخت بنا

Year: 1387
Publish place:
COI: MHUD01_023
Language: PersianView: 117
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین باستانی - دانشجوی دکتری معماری دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

Abstract:

روند استفاده از ابزارهای دیجیتال برای طراحی و تولید بنا در پروژه های معاصر معماری رو به رشد است. اگر در گذشته سامانه های دیجیتال تنها در طراحی بنا شرکت داشته و مسئولیت آنها عبارت از تولید تصاویر سه بعدی و صرفا جذاب بر صفحه مانیتور یا نقشه های دو بعدی سا ده بود، امروز شاهد پروژه هایی هستیم که با برخورداری از فرم های پیچیده و آزاد جز با اتکای همه جانبه بر ابزارهای دیجیتال قابلیت اجرا شدن را نمی یابند. از سوئی انواع تحلیل ها و برآوردهای دیجیتال طرح (اعم از براوردهای کامپیوتری سازه، اثرات جریان باد، عملکرد تاسیسات و..) موجب غنی شدن طرح و رسیدن آن به حالت بهینه و پرهیز از خطاهای انسانی در فرایند طراحی گ ردیده و از سوی دیگر، انواع ماشین آلات دیجیتال (اعم از دستگاه های برش دو بعدی و سه بعدی، ماشین های CNC، جوش های دیجیتال ...) به کمک آمده اند تا خروجی مستقیم نرم افزارها را به حجم و تولیدات مع مارانه تبدیل نمایند. چنین فرایندی که از آن به پروسه file to factory یاد می شود، در رشته مهندسی مکانیک و در صنایع گوناگونی که متکی بر تولید ماشینی قطعات می باشند (مانند صنایع خودروسازی )، با استفاده از ماشین آ لات دیجیتال و نرم افزارهای وابسته سالهاست که اجرایی شده است، اما ورود این رویکرد به فضای معماری و ایفای نقش آن در اجرای پروژه ها (به گونه ای که بتوان یک پروژه را در مراحل طراحی، تحلیل طرح و اجرا متکی بر محیط های کاملا دیجیتال و ماشین آلات کنترل عددی مدیریت کرده و اجرا نمود) مطلبی کاملا نوین و بدیع است که سابقه آن به پنج سال اخیر باز می گردد. براین اساس این مقاله درصدد است تا تجربیات شرکت های معماری پیشرو در این زمینه را بررسی نموده و براساس آنها ا قدام به استخراج نکات کلیدی در اجرایی کردن این فرآیند نماید. پس از آن مقاله با توجه به نکات استخراج شده سعی می نماید تا این ایده ها و نکته ها را در پروژه ای که حاصل طراحی نگارنده است به واقعیت نزدیک کرده و به تجربه آنها اقدام ن ماید تا گام اولیه و نخستینی در اجرایی کردن فرآیند طراحی و تولیبد دیجیتال در کشورمان باشد.

Keywords:

طراحی و تولید دیجیتال، معماری، کامپیوتر، ساخت و ساز

Paper COI Code

This Paper COI Code is MHUD01_023. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/859664/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باستانی، حسین،1387،بهره گیری از رویکردها و تجربیات معاصر دفاتر معماری در زمینه استفاده از فناوری نوین سامانه های دیجیتال در طراحی، تحلیل و ساخت بنا،اولین همایش ملی فن آوری های نوین صنعت ساختمان،،،https://civilica.com/doc/859664

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,698
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support