ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه یک روش کاربردی در مدل سازی چاه های زمین گرمایی همراه با پیش بینی تشکیل رسوبات کربنات و سولفات

Year: 1397
COI: NICEC16_020
Language: PersianView: 179
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد ذوالفقارروشن - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی نفت، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران، ایران
احسان خامه چی - دانشیار دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران، ایران.

Abstract:

گسترش روزافزون در استفاده از منابع جایگزین و تجدیدپذیر برای تولید انرژی بجای نفت و گاز امری اجتناب ناپذیر است. تولید سیال از منابع زیرزمینی زمین گرمایی در فازهای مختلف از اکتشافات تا بهره برداری مشابهت زیادی با مخازن هیدروکربوری دارد. همانطور که در عمل هم دیده شده، مشکلات بوجود آمده در چاه های زمین گرمایی تشابه بالایی با چاه ای نفت و گاز دارد. مشکل رسوب و ته نشست در این چاه ها به صورت مستقیم روی جریان تولیدی اثر داشته و در صورت سهل انگاری جهت رفع آن ممکن است منجر به قطع تولید سیال شده و بازگرداندن شرایط به حالت قبل دشوار شود. بنابراین در اختیار داشتن داده های ترمودینامیکی چاه در هر زمان از تولید ضروری به نظر می رسد و اگر بتوان رفتار آینده چاه را مدلسازی نمود، می توان از تشکیل رسوب با کنترل شرایط ترمودینامیکی جلوگیری کرد. بدین ترتیب در صورت پیش بینی داده های لازم از چاه، در امر هزینه و زمان صرفه جویی بسیاری به عمل خواهد آمد. در این مقاله با استفاده از الگوریتم پیش بینی خواص ترمودینامیکی که مختص جریان دوفازی است با ترکیب با دو مدل کاربردی گرادیان فشار و نیز پیش بینی نرخ رسوب مدلی برای مدلسازی چاه زمین گرمایی ارائه شده است.

Keywords:

انرژی زمین گرمایی، رسوب، کلسیت، سولفات

Paper COI Code

This Paper COI Code is NICEC16_020. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/859687/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ذوالفقارروشن، محمد و خامه چی، احسان،1397،ارائه یک روش کاربردی در مدل سازی چاه های زمین گرمایی همراه با پیش بینی تشکیل رسوبات کربنات و سولفات،16th Iranian National Chemical Engineering Congress،Tehran،،،https://civilica.com/doc/859687

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 20,816
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support