ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پیش بینی شرایط تجزیه ھیدرات ھای گازی در محلول مخلوط الکترولیت ھا

Year: 1397
COI: NICEC16_128
Language: PersianView: 190
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فروزان کشاورزی - دانشجو دانشکده مھندسی شیمی، نفت و گاز، دانشگاه صنعتی شیراز، شیراز، ایران
جعفر جوانمردی - استاد دانشکده مھندسی شیمی، نفت و گاز، دانشگاه صنعتی شیراز، شیراز، ایران
خشایار نصری فر - دانشیار دانشکده مھندسی شیمی ، نفت و گاز، دانشگاه صنعتی شیراز، شیراز، ایران

Abstract:

در مقاله پیش رو برای پیش بینی بھتر شرایط تشکیل ھیدرات گازی در حضور مخلوط نمک ھای NaCl و KCl و CaCl2 مدل کیکیک و فرمگلیا با کمک روش پتواردن و کومار توسعه یافته است و سپس مدل توسعه یافته کیکیک و فرمگلیا برای ھیدرات متان و اتان در حضور مخلوط نمک مقایسه شده است. در مدل کیکیک و فرمگلیا برای پیش بینی اثر نمک بر روی تعادل بخار- مایع مخلوط حلال ھا، معادله ی دیبای -ھوکل با معادله یونیفک با پارامترھای برھم کنش گروھی مستقل از غلظت ترکیب شده است. پارامترھای برھمکنش گروھی بین یون ھا +Na و +K و +Ca و -Cl و ....) و گروه های حلال (CH2 و OH و CH3OH و H2O) با استفاده از داده ھای آزمایشگاھی VLE برازش شده اند. میانگین انحراف مطلق ھیدرات متان در حضور مخلوط نمک با استفاده از مدل توسعه یافته کیکیک و فرمگلیا در مقایسه با مدل کیکیک و فرمگلیا از 0/94 به 0/76 کلوین و برای هیدرات اتان از 2/02 به 1/35 کلوین کاھش پیدا کرده است. با توجه به اینکه در دو مدل ذکر شده از ھیچ گونه پارامترھای برازش شده استفاده نشده است ، نتایج کاملا رضایت بخش است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NICEC16_128. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/859793/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کشاورزی، فروزان و جوانمردی، جعفر و نصری فر، خشایار،1397،پیش بینی شرایط تجزیه ھیدرات ھای گازی در محلول مخلوط الکترولیت ھا،16th Iranian National Chemical Engineering Congress،Tehran،https://civilica.com/doc/859793

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,159
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support