Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل عوامل محرک و بازدارنده گردشگری ورزشی: مطالعه موردی استان اصفهان

Year: 1397
COI: NCRSS01_096
Language: PersianView: 396
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

ارسلان بلالی دهکردی - عضو هیئت علمی گروه مدیریت، موسسه آموزش عالی هشت بهشت اصفهان، اصفهان، ایران
نگار آرازشی - استادیار گروه تربیت بدنی، موسسه آموزش عالی المهدی (عج) مهر اصفهان، اصفهان، ایران

Abstract:

امروزه صنعت گردشگری به عنوان صنعتی پاکیزه و یکی از مهمترین ابعاد کارکردی فضاهای جغرافیایی، تحت تاثیر عوامل وانگیزه های مختلف و با اشکال مختلفی در جریان می باشد. کشورهای پیشرو در این بعد از فعالیت های اقتصادی، سالانه سهم عمده ای از درآمدهای ناشی از ورود گردشگران را به خود اختصاص میدهند. سازمان جهانی جهانگردی پیش بینی می کند در سال2020 تعداد گردشگران به 1/5 میلیارد نفر خواهد رسید (بیانگ و یوشیک، 2009 ). یکی از بخش های پر اهمیت که قابلیت تبدیل به امر فرابخشی در صنعت گردشگری را دارد، ورزش است که از آن به عنوان گردشگری ورزشی نام میبرند. به طور کلی از میانفعالیت های متنوع اوقات فراغت، ورزش و گردشگری در دنیای مدرن امروزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بین ورزش وجهانگردی همسانی های تاریخی بسیاری وجود دارد. بررسی مستندات نشان میدهد جهانگردی انبوه در دهه 1940 آغاز شده است.در همین دوره محبوبیت رویدادهای ورزشی و شمار تماشاگران نیز افزایش یافته است (اوزاما، 2008 ). هدف اصلی گردشگری وگردشگری ورزشی در وهله اول جذب مردم از اقصی نقاط دنیا به محلی خاص به خاطر جاذبه های ویژه، ورود ارز به کشور، معرفیفرهنگ و فولکور به خارجیان و حتی ایجاد مشاغل می باشد. در مرحله دوم کسب میزبانی یک رویداد بزرگ ورزشی به ویژه جهانی،سوای کسب اعتبار و هویت جهانی، سبب توسعه شهرها، احداث اماکن ورزشی، جاده ها و هتل ها، و در نهایت توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی کشورها میگردد. ورزش یکی از فعالیت های مهم گردشگران در حین گردشگری است و امروزه گردشگری ومسافرت با انواع مختلف ورزش همراه است. گردشگر ورزشی بازدید کننده موقتی است که حداقل 24 ساعت در محل رویداد اقامتکند و هدف اصلی او شرکت در رویداد ورزشی است، در عین حال جذابیتهای ثانویه نیز ممکن است وجود داشته باشد (دانیل وهمکاران، 2007 ). جامعه آماری تحقیق حاضر را دست اندرکاران تربیت بدنی و گردشگری استان اصفهان که در امور مربوط بهگردشگری ورزشی در استان فعالیت می کنند تشکیل می دهند. نمونه آماری در این تحقیق با توجه به حجم جامعه آماری از طریقجدول کرجسی مورگان برآورد شد که حجم نمونه شامل 132 نفر است که به روش نمونه گیری طبقه ای با تخصیص متناسبانتخاب شده اند که از این تعداد 82 نفر تربیت بدنی و 50 نفر گردشگری انتخاب شد. نحوه اجرای تحقیق به این صورت بود که پساز تعیین حجم نمونه محقق شخصا در برخی از شهرستانها و ادارت مورد نظر حضور پیدا کرده و تعداد دیگری از طریق رابطینجمع آوری شد و در خصوص انتخاب شهرستان های مربوطه استان را از لحاظ جغرافیا به پنج قسمت تبدیل کرده و بعد شهرستان-های اصفهان، کاشان، خمینی شهر، نجف آباد، شاهین شهر، شهرضا، خوراسگان، فولادشهر و مبارکه را به عنوان نمونه انتخاب کرده و 150 پرسشنامه را بین دست اندرکاران ورزش و گردشگری توزیع کرده و پرسشنامههای تکمیل شده را جمع آوری کرده و موردتحلیل قرار داد.

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCRSS01_096. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/860767/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بلالی دهکردی، ارسلان و آرازشی، نگار،1397،تحلیل عوامل محرک و بازدارنده گردشگری ورزشی: مطالعه موردی استان اصفهان،National Conference on New Research in Sport Sciences،Isfahan،https://civilica.com/doc/860767

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 119
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support