Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد تیرهای بتن مسلح با روکشCFRP

Year: 1397
COI: CARSE03_216
Language: PersianView: 258
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیما آرامش - عضو هیئت علمی، گروه آموزشی مهندسی عمران، دانشکده فنی و حرفه ای سمنان، ایران
احسان قیاسی - کارشناس گروه آموزشی مهندسی عمران، دانشکده فنی و حرفه ای سمنان، ایران

Abstract:

در کشور ما بسیاری از سازه های بتنی به دلایل مختلفی مانند خوردگی، شکست اتصالات تیر به ستون، افزایش بارهای سرویس، طراحی نامناسب و اعمال بارهای جانبی غیر منتظره خارجی مانند نیروی باد یا نیروهای لرزه ای در حال فرو ریختن هستند و نیاز به تعمیر و یا بازسازی دارند. تقویت سازه های بتنی موجود برای بدست آوردن طول عمر مورد انتظار و دستیابی به شرایط خاص امری ضروری است و نیاز به روش های تقویت سازه های بتنی و تحقیق و توسعه سیستم های تقویت کامپوزیت دارد. تحقیقات اخیر نشان داده است که استفاده از مواد کامپوزیتی برای تکمیل اجزای سازه ا ی موجود، ارزان تر است و نیازمند تلاش و زمان کمتری نسبت به روش های بتنی است. پلیمر تقویت شده با الیاف (FRP) در صنعت ساخت و ساز به عنوان یک زیر مجموعه قابل قبول برای تعمیر و تقویت سازه های بتن مسلح پذیرفته شده است. خواص برتر مواد پلیمری مانند مقاومت بالا در برابر خوردگی، سختی بالا، عملکرد عالی در برابر خستگی و مقاومت در برابر عوامل شیمیایی می باشد که محققان را وادار به استفاده از کامپوزیت های پلیمری در زمینه بازسازی کرده است. در طول دو دهه ی گذشته، تحقیقات زیادی در مورد تقویت برشی و خمشی تیر های بتن مسلح با استفاده از انواع مختلف پلیمر های تقویت شده با فیبر انجام شده است. در این مقاله یک بررسی دقیق بر اساس تحقیقات تجربی و تحلیلی قبلی در زمینه تکمیل تقویت تیر های بتنی انجام شده و روش های پیشنهادی جهت تقویت تیرهای بتن آرمه ارائه شده است. الیاف در نظر گرفته شده از نوع کربن می باشد؛ در نتیجه رفتار های تیرهای بتنی تقویت شده با پلیمرهای تقویت شده با الیاف کربن (CFRP) با انواع مختلف رزین از جمله رزین اپوکسی مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین پاسخ بار های استاتیک تمام تیر ها، مقاومت خمشی، محل ترک خوردگی و حالت های شکست مرتبط بررسی شده است. نتایج نشان می دهد روش تقویتی پیشنهادی در این مقاله در کاهش ترک خوردگی و افزایش مقاومت خمشی تیرها بسیار موثر خواهد بود.

Keywords:

ساختمان های بتن آرمه , پلیمر تقویت شده با فیبر , الیاف کربن , رزین اپوکسی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CARSE03_216. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/863311/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آرامش، سیما و قیاسی، احسان،1397،کاربرد تیرهای بتن مسلح با روکشCFRP،3rd international conference on applied research in science and engineering،https://civilica.com/doc/863311

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,893
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support