ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای قاب خمشی فولادی نامنظم در پلان تحت شتابن گاشت های حوزه نزدیک به گسل

Year: 1397
COI: IRCIVIL03_021
Language: PersianView: 202
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر عبداللهی - دانشجوی کارشناسی ارشد،گروه عمران واحد زاهدان، دانشگاه آزاد اسلامی،زاهدان ،ایران
منصور باقری - استادیار گروه مهندسی عمران، گروه عمران واحد بیرجند، دانشگاه صنعتی،بیرجند،ایران
علی قدس - استادیار گروه مهندسی عمران، گروه عمران واحد زاهدان، دانشگاه آزاد اسلامی،زاهدان ،ایران

Abstract:

نتایج حاصل از مطالعه ی علل ویرانی ساختمان ها در جریان زلزله های مخرب و نیز تجربیات آزمایشگاهی که بر روی مدل های ساختمانی انجام شده به نحوی قاطع ثابت کرده اند که چگونگی شکل ساختمان تاثیری به سزا در پایداری سازه ی آن در مقابل زلزله دارد. با وجود این در طراحی سازه ای مقاوم در برابر زلزله هنوز چنانکه شایسته است به انتخاب شکل مناسب عنایتی نمی شود و تصور عام بر آن است که تنها محاسبه ی سازه ی ضد زلزله برای بک ساختمان در تامین پایداری آن در برابر لرزش های زمین کافی است . از طرفی هدف اصلی آیین نامه های لرزه ای ارایه ضوابط و دستورالعمل های جامع جهت طراحی مطمین و مناسب یک سازه است. حرکات زمین در مناطق نزدیک به گسل می تواند تفاوت های قابل توجهی را در مقایسه با مناطق دور از گسل داشته باشد. این در حالی است که آیین نامه لرزه ای 2800 ضوابط خاصی برای مقاومت سازه ها در برابر این گونه زمین لرزه ها ندارد. درحالیکه در هنگام زلزله و بخصوص برای ساختمان های نامنظم، سیستم های باربر جانبی وارد ناحیه غیرخطی شده و علاوه بر بحث خروج از مرکزیت سختی که معیار مناسب و مطلوبی برای ارزیابی ساختمان های منظم بوده است، خروج از مرکزیت مقاومت نیز برای ساختمان های نامنظم میبایست مورد توجه و بررسی قرار گیرد. در این مقاله،یک ساختمان 6 طبقه با سیستم قاب خمشی فولادی درسه مدل منظم و نامنظم با خروج از مرکزیت های سختی و مقاومت، مدلسازی شده اند و پس از انجام تحلیل دینامیکی غیرخطی، خروجی های لرزه ای مانند:حداکثر جابجایی بام، حداکثر دریفت، حداکثر برش پایه و شتاب بام استخراج و مورد ارزیابی و مقایسه قرار گرفته اند.

Keywords:

خروج از مرکزیت سختی، خروج از مرکزیت مقاومت، قاب خمشی فولادی ، زلزله نزدیک گسل، تحلیل دینامیکی غیرخطی

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRCIVIL03_021. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/863335/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عبداللهی، امیر و باقری، منصور و قدس، علی،1397،ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای قاب خمشی فولادی نامنظم در پلان تحت شتابن گاشت های حوزه نزدیک به گسل،International Conference on New Architectural and Construction Findings of Iran Building،Tehran،،،https://civilica.com/doc/863335

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,615
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support