ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بتن سبز، مصرف مواد سازگار با محیط زیست در راستای توسعه پایدار

Year: 1397
COI: IRCIVIL03_030
Language: PersianView: 284
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدسینا گل افشانی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران – سازه، گروه مهندسی عمران، دانشگاه فردوسی مشهد
منصور قلعه نوی - دانشیار و عضو هیات علمی گروه مهندسی عمران، دانشگاه فردوسی مشهد

Abstract:

در سال های اخیر روند رو به رشد توسعه شهرها در بیشتر کشورهای جهان را شاهد هستیم که از نتایج عصر پیشرفت دانش و فناوری می باشد . جمعیت جهان نسبت به آغاز انقلاب صنعتی شش برابر شده است. درنتیجه ی این تحولات، افزایش مصرف و جمعیت موجب از بین رفتن منابع و افزایش ضایعات شده و این امر شاخص کیفیت های زیست محیطی را کاهش داده است. در عصری که با بحران انرژی و آلودگی های زیست محیطی روبرو هستیم توسعه پایدار یکی از اهداف و ارکان اصلی رسیدن به جهانی بدون آلودگی های زیست محیطی و بدون تخریب منابع طبیعی است . بتن به عنوان پرمصرف ترین ماده بعد از آب، در صنعت ساخت وساز جایگاه ویژه ای دارد. بر اساس سایت جهانی پدیده گرمایش گلخانه ای، تقریبا 7 درصد از کل مقدار انتشار گازهای گلخانه ای مربوط به تولید سیمان بتن بوده است . تولید سیمان در بتن با مصرف زیاد انرژی، آزاد شدن مقدار زیادی دی اکسید کربن و مصرف زیاد آب همراه میباشد که هر یک آثار زیان باری بر محیط زیست می گذارد. راه حل این مشکلات استفاده از بتن سبز است که اثرات زیست محیطی صنعت سیمان را به حداقل می رساند. هدف از این مقاله معرفی بتن سبز به عنوان راهی برای دستیابی به ساخت وساز پایدار و معرفی مواد مکمل سیمانی دیگر با سیمان پرتلند می باشد. روش این پژوهش بر اساس هدف، یک پژوهش کاربردی و بر اساس ماهیت یک پژوهش توصیفی - مروری میباشد که از یافته های تحقیق می توان به مواردی همچون: درک عمیق تری از تولید و استفاده از فناوری بتن سبز در راستای مفاهیم کلان حفظ محیط زیست و توسعه پایدار اشاره کرد و از نتایج پژوهش می توان در علوم مهندسی عمران، معماری و ساختن ساختمان های سبز بهره برد. جهت گردآوری اطلاعات از روش های مطالعات اسنادی و کتابخانه ای و از طریق سایت های معتبر در رابطه با مطالعات انجام شده مشابه در جهان استفاده گردیده است.

Keywords:

توسعه پایدار، بتن سبز، فناوری نوین بتن، ساخت وساز پایدار

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRCIVIL03_030. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/863344/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
گل افشانی، سیدسینا و قلعه نوی، منصور،1397،بتن سبز، مصرف مواد سازگار با محیط زیست در راستای توسعه پایدار،International Conference on New Architectural and Construction Findings of Iran Building،Tehran،،،https://civilica.com/doc/863344

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 28,217
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support