ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

رضایتمندی سکونتی در بازآفرینی پایدار شهری

Year: 1397
COI: IRCIVIL03_197
Language: PersianView: 117
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ملیحه باباخانی - دکتری شهرسازی و عضو هیئت علمی گروه شهرسازی، دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

Abstract:

تجارب نوسازی شهری بیانگر آن است که اقدامات نوسازی اگرچه موجب بهبودهایی در وضعیت کالبدی و اقتصادی در مناطق فرسوده شهری شده اند اما در بیشتر موارد مسائل اجتماعی را در پی داشته و نتوانسته رضایتمندی ساکنین را تحقق بخشد. انگاره بازآفرینی پایدار شهری با هدف بهبود و پایداری همزمان ابعاد کالبدی، اقتصادی و اجتماعی در صدد دستیابی به ارتقاء کیفیت زندگی در نواحی فرسوده است. تحقق این انگاره در عمل نیازمند دستیابی به بسترها و الزمات خاص می باشد. هدف این مقاله تبیین این مهم می باشد و با تکیه بر روش تحقیق تبیینی (تشریحی) صورت گرفته است.با بررسی متون نظری حاضر در این زمینه مشخص گردید که بستر دستیابی به بازآفرینی پایدار، توسعه اجتماع محور است. به موجب این شیوه از توسعه فضای لازم برای طرح خواسته ها از سوی مردم فراهم شده و تا حدود زیادی فاصله میان دیدگاه ها و نظرات مردم با محصول طرح نزدیکتر خواهد شد و از این طریق ارتقاء کیفیت و رضایتمندی سکونتی ساکنین را موجب خواهد شد. لازمه تحقق توسعه اجتماع محور دستیابی به سرمایه اجتماعی بالا در جامعه است که این امر نیز از طریق شکلگیری اعتماد، انسجام اجتماعی و مشارکت مردمی در جامعه محقق خواهد شد.

Keywords:

رضایتمندی از زندگی- توسعه اجتماع محور- سرمایه اجتماعی- مشارکت- بازآفرینی پایدار شهری

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRCIVIL03_197. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/863501/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باباخانی، ملیحه،1397،رضایتمندی سکونتی در بازآفرینی پایدار شهری،International Conference on New Architectural and Construction Findings of Iran Building،Tehran،،،https://civilica.com/doc/863501

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 6,259
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط


مقالات فوق بر اساس داده کاوی مقالات مطالعه شده توسط پژوهشگران محاسبه شده است.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support