ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آسیب های استفاده بی رویه از فضای مجازی بر روابط خانواده

Year: 1397
COI: MILCONF02_086
Language: PersianView: 652
This Paper With 26 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 26 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

اسلام آیینى اجتماعى است، خانواده یک اجتماع کوچک است لذا در مقیاس وسیع جامعه، مقیاسی کوچک به نام خانواده قرار دارد، به نحوی که اگر در تشکیل واحدهاى بزرگ اجتماعى و کل جامعه انسانى بیندیشیم خانواده به شدت خود نمایی می کند. نهاد خانواده در اسلام دارای اهمیت بسیار ویژه ای است بر اساس آیات قرآن کریم والدین موظفند به تربیت فرزندان خود توجه جدی داشته باشند. اهمیت و جایگاه خانواده بر هیچ کس پوشیده نیست. انسان ها از کودکی در کانون خانواده رشد می یابند و معمولا انسان هایی از موفقیت بیشتری برخوردارند که کانون خانواده آن ها گرم تر و محکم تر بوده است. هر انسانی احتیاجات و نیازهایی دارد که بسیاری از آن باید در کانون خانواده تامین شود. امروه با توجه به گسترش فضای مجازی افراد خانواده کمترین مراودات و گفتگورا با یکدیگر دارند. همین امر آسیب های فردی و اخلاقی را نیزدر روابط خانوادگی به وجود آورده که در کنار سایر عوامل مخرب در، موجبات سست شدن بنیاد خانواده ها و طلاق عاطفی زوجین و کمرنگ شدن صمیمیت میان اعضای خانواده و همچنین گسترش شکاف نسلی را فراهم کرده است. این موضوع یکی از مهم ترین مباحث خانواده و فضای مجازی است. محققان علت بسیاری از خشونت های خانگی را نبود ارتباط صحیح بین افراد خانواده ذکر کرده اند. از همین رو به دلیل شدت خطرات استفاده نادرست از فضای مجازی، لازم است خانواده ها نسبت به روش های استفاده درست از ابزارهای نوین ارتباطی آشنا شوند تا با اجرای آن، به مرور زمان فرهنگ استفاده صحیح از فضای مجازی در جامعه نهادینه شود. در این تحقیق سعی شده است به بررسی اعضای جدید خانواده، تاثیر متقابل ، خانواده و فضای مجازی، آسیب ها و تهدیدهای فضای مجازی، راهکارهای مقابله با آسیب های فضای مجازی بر کودکان، و ... بپر دازد.

Keywords:

آسیب شناسی، فضای مجازی، خانواده، رسانه

Paper COI Code

This Paper COI Code is MILCONF02_086. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/865237/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بابایی چگینی، رقیه،1397،آسیب های استفاده بی رویه از فضای مجازی بر روابط خانواده،Second International Conference on Media and Information Literacy،Tehran،https://civilica.com/doc/865237

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support