Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کشمکش گفتمانی بازنمائی خانواده در والت دیزنی؛ (مقایسه دو انیمیشن برگزیده زوتوپیا و کوکو)

Year: 1397
COI: MILCONF02_146
Language: PersianView: 824
This Paper With 27 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 27 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسن مسعودی - دانشجوی دکتری فرهنگ و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی تهران
صفیه پروانه - کارشناسی ارشد جامعه شناسی دانشگاه پیام نور مشهد

Abstract:

حوزه تحلیل گفتمان ظرفیت بالایی برای تحلیل مسائل فرهنگی و رسانه ای دارد که به عنوان نمونه می توان از آن در شکل گیری تفکری انتقادی از بازنمایی جایگاه خانواده در تولیدات رسانه ای بهره برد. همچنین این تحلیل انتقادی را می توان در شکل گیری هویت قهرمان روایت های رسانه ای از جمله انیمیشن ها (به عنوان یکی از مسائل مهم در حوزه خانواده و سوادرسانه ای)، جستجو کرد. چراکه بازنمایی خانواده در متون رسانه ای تاثیر بسزایی در شکل گیری باورها و نگرش های مخاطبان (خصوصا نوجوانان) در اهمیت نقش خانواده و گفتمان خانواده محوری ایفا می نماید. از این رو در این مقاله سعی نموده ایم با تحلیل گفتمان دو انیمیشن موفق و تاثیرگذار زوتوپیا (2016) و کوکو (2017) کشمکش گفتمانی پیرامون دلالت های اصلی جایگاه خانواده در بازسازی هویت فردی قهرمان داستان را کشف نماییم. همچنین با توجه به اهمیت نگرش انتقادی در بحث سواد رسانه ای و ظرفیت های روش تحلیل گفتمان در این موضوع در این نوشتار از روش پدام استفاده نموده ایم. نتایج این پژوهش نشان از یک کشمکش گفتمانی پیرامون جایگاه خانواده در این دو انیمیشن موفق والت دیزنی دارد. این دو انیمیشن به عنوان دو اثر برگزیده در اسکار که در فاصله کمی از هم تولید شده است تغییر گفتمانی در بازنمایی جایگاه خانواده در آثار والت دیزنی را نشان می دهد. چنانکه در انیمشن زوتوپیا، خانواده نه تنها دلالتی در سیر موفقیت قهرمان داستان ندارد بلکه نقشی بازدارنده برای آن بازنمایی شده است، اما در انیمیشن کوکو با وجود شباهت های بسیار در پی رنگ داستان با انیمیشن زوتوپیا خانواده نقشی محوری در جریان بازسازی هویت قهرمان داستان بازی می کند

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MILCONF02_146. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/865279/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مسعودی، حسن و پروانه، صفیه،1397،کشمکش گفتمانی بازنمائی خانواده در والت دیزنی؛ (مقایسه دو انیمیشن برگزیده زوتوپیا و کوکو)،Second International Conference on Media and Information Literacy،Tehran،https://civilica.com/doc/865279

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support