Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیلی پیرامون آموزش الکترونیکی در آموزش عالی با استفاده از تکنیک SWOT

Year: 1397
COI: ICELEARNING13_034
Language: PersianView: 361
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهمن خسروی پور - استاد گروه ترویج و آموزش کشاورزی، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان
سیده کبری همایون - دانشجوی دکتری آموزش کشاورزی پایدار و محیط زیست، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان

Abstract:

با ورود به عصر فناوری اطلاعات، تغییرات وسیعی در حوزه های مختلف از جمله حوزه آموزش اتفاق افتاده است. از مهمترین دستاوردهای این عصر، آموزش الکترونیکی است که باعث تحولی بزرگ در نظامهای آموزشی شده است. استفاده از فناوری اطلاعات و آموزش الکترونیکی دارای مزایای فراوانی می باشد این مزایا باعث شده که آموزش الکترونیکی مورد استقبال قرار گیرد، اما این نوع آموزش با چالشهایی رو به رو است. از این روی، پژوهش حاضر که با استفاده از تکنیک SWOT صورت گرفته قصد دارد با بررسی و تلفیق مناسب نتایج پژوهشهای گذشته در زمینه آموزش الکترونیکی به نتایجی دقیق، نظام مند، منسجم و کاربردی در جهت بهبود شرایط دست یابد. این پژوهش با استفاده از منابع کتابخانهای و با روش مروری-تحلیلی تدوین شده؛ برای این منظور مطالعات علمی انجام گرفته در حیطه آموزش الکترونیکی مورد کاوش قرار گرفت. یافته ها نشان داد مهم ترین نقاط قوت آموزش الکترونیکی، دستیابی به آموزش در زمانهای گوناگون و مکانهای متفاوت، توجه به تفاوتهای فردی، کاهش حواس پرتی، پیشرفت همه فراگیران و ارتقای سریع و موثر دانش مورد نیاز فراگیران بوده است و مهم ترین نقاط ضعف آن شامل نیاز به مهارت استفاده از فناوری، هزینه های اولیه بالا می شوند. افزون بر آن، عوامل بیرونی موثر بر آموزش الکترونیکی تحت عنوان فرصتها و تهدیدها بیان شدند. در پایان نیز با بررسی راهبردهای مختلف، راهبرد بازنگری به عنوان راهبرد قابل اجرا در نظام آموزش عالی مطرح شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICELEARNING13_034. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/867260/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خسروی پور، بهمن و همایون، سیده کبری،1397،تحلیلی پیرامون آموزش الکترونیکی در آموزش عالی با استفاده از تکنیک SWOT،Thirteenth Annual Conference on Electronic Learning and Tutoring،Tehran،https://civilica.com/doc/867260

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support