ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده از الگوریتم PSO در شکل دهی به سازه های روباتیک در معماری

Year: 1397
COI: INFM02_012
Language: PersianView: 217
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عطاالله رفیعی باجی گوابر - دانشجوی دکترای مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی ورباتیک دانشگاه آزادلاهیجان
ابوالفضل نیکوئیان - گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه غیرانتفاعی آیندگان تنکابن
محمد رشوند - گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه غیرانتفاعی آیندگان تنکابن
مهدی زعفری - گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه غیرانتفاعی آیندگان تنکابن

Abstract:

معماری بایونیک با الهام از شکل و کارکرد و رفتار پدیده های طبیعی و موجودات درابتدای کار خود توانست سازه ها وساختمان هایی را خلق کند که در کارکرد و ایستایی و خواسته های مخاطب، اصیل و غنی باشد. انواع استفاده از این اشکال و کارکرد و رفتارها در معماری بایونیک دیده شده اند. پژوهش حاضر، به یکی از الهامات نوی تکنولوژی و بویژه حوزه ی هوش مصنوعی و روباتیک . کاربرد آن در معماری می پردازد. که هوش جمعی جانداران است. حوزه ی دقیق کار این پژوهش، هوش جمعی پرندگان و ماه یهاست که در حرکت خود به سوی هدف و یافتن غذا و اقدامات در جهت محافظت از خود و دسته ی خود، بهینه و کارآ رفتار می کنند. الگوریتم حاصل از بررسی این رفتار در هوش مصنوعی PSO نام دارد و الگوی شبیه سازی حرکت شان در گروه )گله(، BOID نامیده می شود. در مسیر رسیدن به ایده ی پیشنهادی هوش جمعی پرندگان و ماهی ها در معماری، ابتدا به هوش مصنوعی جمعی )ازدحامی( و روباتیک ازدحامی و نحوه ی روبات ها در یک ازدحام ) ازمدلسازی شان تا ارتباط شان باهم ( پرداخته شده است و درنهایت مدل پیشنهادی برای بدنه های مختلف معماری از جمله سقف، به تفصیل گفته شده است و کاربردهای آن عنوان شده است.

Keywords:

الگوریتم pso 2 هوش جمعی 3 سازه های رباتیکی 4 هوش ازدحامی 5 معماری

Paper COI Code

This Paper COI Code is INFM02_012. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/867728/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رفیعی باجی گوابر، عطاالله و نیکوئیان، ابوالفضل و رشوند، محمد و زعفری، مهدی،1397،استفاده از الگوریتم PSO در شکل دهی به سازه های روباتیک در معماری،The Second National Conference on New Ideas in Engineering and Engineering،Rasht،،،https://civilica.com/doc/867728

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,732
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support