ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی باند امپدانس برای مدارهای راه فرکانس صوتی در خطوط ریلی

Year: 1398
COI: JR_JTE-10-3_010
Language: PersianView: 250
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

منیره منشی زاده - دانش آموخته کارشناسی ارشد، دانشکده مهندسی راه آهن، دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران، ایران
محمدعلی صندیدزاده - دانشیار، دانشکده مهندسی راه آهن، دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران، ایران

Abstract:

باند امپدانس تجهیزی با مقاومت کم و رآکتانس نسبتا بالا متشکل از یک سیم­پیچ  با هسته آهنی به موازات خازن پولی­پروپیلن است، که به منظور فراهم آوردن یک مسیر پیوسته برای بازگشت جریان ترکشن در حوالی نقاط ایزوله خط و امکان فعالیت مفاصل در سیستم سیگنالینگ و نیز کمک به انتقال جریان ترکشن به پست­های الکتریکی به کار می­رود. در واقع وظیفه اصلی باند امپدانس این است که عبور جریان سیگنالینگ را محدود نماید، اما امکان عبور جریان ترکشن را فراهم سازد؛ از این رو یکی از اجزاء مهم در سیستم های سیگنالینگ و ترکشن خطوط ریلی برقی محسوب می­شود. در این تحقیق با هدف بهبود کارکرد مدارهای راه سیستم سیگنالینگ که یکی از ابزارهای ضروری در کنترل اتوماتیک قطار در خطوط ریلی مدرن هستند، به تحلیل و ارزیابی ساختمان و عملکرد باندهای امپدانس –مدل B3-4000A- بکارگرفته­شده برروی مدارهای راه فرکانس صوتی بدون مفصل در خط دوم متروی تهران پرداخته می­شود. به این ترتیب که ابتدا مدل کاملی از یک بخش از خط مترو –به عنوان یک نمونه واقعی- با در نظرگرفتن پارامترهای هندسی و الکتریکی، شامل مدل پست های ترکشن (پست های RS)، ریل های حرکت و ریل سوم، قطار و نیز باندهای امپدانس نصب شده بر روی مدارهای راه فرکانس صوتی TI21-Mبا در نظر گرفتن شرایط نصب ارائه می­گردد؛ سپس مدل معرفی شده در نرم افزار Pspice شبیه­سازی شده و اثرات ناشی از تغییر متغیرهای الکتریکی و فیزیکی مختلف، بر باندهای امپدانس و متعاقبا سیستم های مدارراه بررسی می­شود. در انتها نیز نتایج شبیه­سازی به همراه مقایسه و نتایج تحلیلی ارائه می­گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JTE-10-3_010. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/868459/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
منشی زاده، منیره و صندیدزاده، محمدعلی،1398،طراحی باند امپدانس برای مدارهای راه فرکانس صوتی در خطوط ریلی،https://civilica.com/doc/868459

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,347
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support