Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی روسازی های بتنی درز دار (JPCP) و بتن غلتکی (RCCP ) و بتن آسفالتی (HMA) با در نظر گرفتن هزینه چرخه عمر در آزاد راهها

Year: 1398
COI: NCCP03_005
Language: PersianView: 1,450
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پرهام حیاتی - استادیار دانشگاه علوم و تحقیقات تهران
شهریار چاره جو - کارشناس ارشدراه و ترابری

Abstract:

باتوجه به حجم عظیم عملیات عمرانی مربوط به راه سازی در آزاد راه های کشورمان در صورتیکه در طراحی روسازی و برآورد هزینه های پروژه نگرش مسئولین به سوی کاهش هزینه های اولیه ، بدون در نظر گرفتن هزینه های فاز بهره برداری پروژه و چرخه عمر آن باشد، ممکن است گزینه ای از روسازی انتخاب گردد که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نباشد. به این مفهوم که انتخاب یک گزینه ممکن است به دلیل عدم تامین کیفیت و عمر بالاتر ، هزینه اولیه کمتری را برای کارفرما به دنبال داشته باشد . اما در طول مدت عملکرد پروژه نیاز به عملیات نگهداری و تعمیر پی در پی ، انسداد راهها و هزینه های بیشتری را به کارفرما تحمیل کند ، در این پژوهش در نظر است سه نوع روسازی آزاد راهی در قالب روسازی بتنی غیر مسلح درزدار ( JPCP) و روسازی غلتکی ( RCCP ) با روسازی بتن آسفالتی ( HMA ) مقایسه و ارزیابی گردند که لازمه آن بررسی تجربیات برخی کشورهای خارجی و جمع بندی اطلاعات موجود و انجام تحقیقات دیگر بود و در مجموع اینگونه نتیجه گرفته شده است که با در نظر گرفتن متغیرهای ترافیک و مقاومت بستر، عملا روسازی های بتنی درزدار، هزینه چرخه عمر کمتر در حدود 60 درصد نسبت به رویه آسفالتی دارند و رویه های ( JPCP) گزینه مطلوب و قابل قبولی در ترافیکهای سنگین آزاد راهی می باشند .

Keywords:

روسازی بتنی درزدار , بتن غلتکی , هزینه های چرخه عمر

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCP03_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/871143/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حیاتی، پرهام و چاره جو، شهریار،1398،ارزیابی روسازی های بتنی درز دار (JPCP) و بتن غلتکی (RCCP ) و بتن آسفالتی (HMA) با در نظر گرفتن هزینه چرخه عمر در آزاد راهها،The Third National Conference on NCCP،Tehran،https://civilica.com/doc/871143

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.50
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 38,241
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support