ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه آزمایشگاهی اثرات الیاف شیشه بر مقاومت مکانیکی بتن و مقایسه با بتن حاوی الیاف پلی پروپیلن

Year: 1398
COI: NCCP03_008
Language: PersianView: 561
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی اقتداری - گروه عمران، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد لارستان
اکبر قنبری - استادیار، گروه عمران، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد لارستان

Abstract:

بتن یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی است که به دلیل مقاومت فشاری بالا و ارزان بودن به طور گسترده از آن استفاده میشود. یکی از معایب بتن مقاوت کششی محدود آن است که باعث شکل گیری ترک در آن میشود. با این حال شکلگیری ترک در بتن امری اجتناب ناپذیر است. گستردهتر شدن این ترکها خوردگی آرماتور و در نتیجه کاهش دوام سازه را به همراه دارد. از طرفی تعمیر ترکها زمانی که قابل رویت و یا در دسترس نیستند مشکل است. تاکنون مشخص شده است که انواع الیافها می توانند ظرفیت کرنش، مقاومت در برابر ضربه، میزان جذب انرژی، مقاومت سایشی و مقاومت کششی بتن را افزایش دهند. بطور کلی برای کاربرد در سازه الیاف میتواند نقش مکملی برای میلگرد داشته باشد. الیاف با پخش ترکها مقابله میکنند و مقاومت بتن را در برابر خستگی، ضربه، جمع شدگی و تنشهای حرارتی افزایش میدهد. به دلیل نیاز به استفاده از الیاف در بتن کاملا مشهود است به منظور افزایش مقاومت کششی و جلوگیری از گسترش ترک و به ویژه افزایش نرمی از الیاف در بتن استفاده میشود. مقدار افزایش با تغییر این مقاومتها بستگی به شکل الیاف و درصد الیاف دارد. بنابراین وجود الیاف مشخصات مکانیکی بتن را نسبت به حالت بدون الیاف بهبود می بخشد. در این پایان نامه، به بررسی و مطالعه کاربردها و خصوصیات الیافهای مورد استفاده در بتن پرداخته خواهد شد و مزیت های بتن الیافی بیان میشوند. به منظور بررسی تاثیر انواع الیاف بر مقاومت فشاری، کششی و مدول الاستیسیته این نوع بتن، تعداد 19 طرح اختلاط (اندازه 15*15*15 سانتی متر مکعب) نمونه مکعبی بتن حاوی الیاف شیشه و پلی پروپیلن و تعداد 19 طرح اختلاط نمونه تیر بتنی حاوی الیاف شیشه و پلی پروپیلن و سن عمل آوری 28 روز مورد آزمایش قرار میگیرند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCP03_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/871146/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اقتداری، مهدی و قنبری، اکبر،1398،مطالعه آزمایشگاهی اثرات الیاف شیشه بر مقاومت مکانیکی بتن و مقایسه با بتن حاوی الیاف پلی پروپیلن،The Third National Conference on NCCP،Tehran،https://civilica.com/doc/871146

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,238
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support